تازه های سایت

کد مطلب: 18832
17. ارديبهشت 1393 - 7:57
پایگاه خبری گرو: رئیس اداره برق شهرستان نهاوند گفت: کشاورزانی که شب ها چاه عمیق خود را از ساعت ۱۲ شب تا ۸ صبح خاموش کنند هزینه برق مصرفی آنها در روز رایگان می شود.

207204

به گزارش پایگاه خبری گرو، ذبیح الله فاضلی گفت: براساس تفاهم نامه جدیدی که بین کشاورزان و این اداره به امضاء طرفین می رسد، از این پس تمامی کشاورزانی که از ساعت 12 شب تا 8 صبح موتور چاه های خود را خاموش کنند، کل هزینه مصرف برق آنها در طول روز رایگان می شود.

وی اظهار کرد: در چند روز گذشته که در مورد تخفیف ویژه دولت در مورد رعایت ساعات اوج مصرف پیک برق با کشاورزان روستاها و دهیاران و اعضای شورای آنها صحبت شد و استقبال بی نظیری از طرف آنها صورت گرفت.

رئیس اداره برق شهرستان نهاوند افزود: در حال حاضر بیش از 700 حلقه چاه عمیق برقی در نهاوند داریم، که همه آنها برقی هستند و اگر همه در هنگام اوج پیک مصرف کار کنند به سایر شبکه های ما بار زیادی وارد می شود.

فاضلی تصریح کرد: طبق مفاد این قانون بخشودگی و رایگان کردن هزینه های برق مصرفی کشاورزان باید از ساعت 12 شب تا 8صبح موتور چاه های خود را خاموش کنند، و اگر خلاف آن ثابت شود مشمول جریمه سنگینی می شوند.

وی گفت: برای بازسازی و تعمیر تعدادی از پست های زمینی 100 میلیون تومان اعتبار در پارسال هزینه شد و برای اصلاح و استفاده از کابل خودنگهدار سه بازار سرداب، سنگ میل و استقلال نهاوند نیز 610 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

رئیس اداره برق شهرستان نهاوند اظهار کرد:برای رفع ضعف ولتاژ شبکه‌های روستایی شهرستان نهاوند اعتباری معادل 120 میلیون تومان تخصیص یافته است.

فاضلی بیان کرد: در سال گذشته  یک هزار و 200 مورد برق‌ غیرمجاز،در اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف جمع‌آوری و جلساتی با صنایع، کشاورزان و واحدهای تجاری، جمع‌آوری لامپ‌های پر مصرف و کاهش پیک بار به 66.4 مگاوات انجام شد.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام