تازه های سایت

کد مطلب: 9300
1. ارديبهشت 1392 - 9:09
پایگاه خبری گرو ،اخبار ورزشی: با بقای داماش در لیگ برتر، دو هفته پایانی این مسابقات برای تیم‌های فجرسپاسی شیراز، آلومینیوم هرمزگان و ذوب‌آهن اصفهان حکم مرگ و زندگی دارد چرا که از بین آنها یک تیم به پلی‌آف می‌رود و تیمی دیگر به دسته اول سقوط خواهد کرد. در این بین آلومینیوم و ذوب‌آهن برای بقا بیش از فجرسپاسی در خطر هستند.

 

 

به گزارش پایگاه خبری گرو به نقل ازمهر، نخستین دیدار از هفته سی و سوم رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور در حالی عصر روز جمعه با پیروزی تیم داماش برابر سپاهان به پایان رسید که این نتیجه تاثیر بسیاری در جدول رده‌بندی لیگ داشت. ابتدا اینکه بقای داماش در لیگ برتر قطعی شد و در نهایت شانس قهرمانی سپاهان در لیگ دوازدهم را به حداقل رساند.

با بقای داماش، دیدارهای باقیمانده لیگ سیزدهم برای تیم‌های فجرسپاسی شیراز، آلومینیوم هرمزگان و ذوب‌آهن اصفهان بیش از گذشته اهمیت پیدا کرده است زیرا از این تیم‌ها یکی به دسته اول سقوط می‌کند، تیمی دیگر به پلی‌آف می‌رود و تیمی که جایگاه 13 قرار بگیرد، بقایش در لیگ برتر را تضمین خواهد کرد. به همین دلیل در زیر نگاهی گذرا به دیدارهای این تیم‌ها در 2 هفته پایانی لیگ می‌اندازیم.

فجرسپاسی شیراز
شاگردان محمود یاوری که در لیگ دوازدهم 9 پیروزی، 11 تساوی و 12 شکست را در کارنامه‌ خود ثبت کرده‌اند، امروز با 38 امتیاز در رده سیزدهم قرار دارند. فجری‌ها برای بقا در لیگ باید یک پیروزی در دو بازی پایانی بدست آورند. آنها روز یکشنبه 15 اردیبهشت‌ماه میهمان پیکان هستند و در هفته پایانی که روز 20 اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود، باید در خانه به مصاف راه‌آهن بروند.

البته تقریبا دیدارهای فجرسپاسی در دو هفته پایانی تشریفاتی است و این تیم می‌تواند با رسیدن به بیش از 2 امتیاز در این دیدارها در لیگ برتر بماند. این موضوع به دلیل آن مطرح می‌شود که پیکان به دسته اول سقوط کرده و ممکن است بازیکنانش بی‌انگیزه برابر فجر به میدان بروند. همچنین راه‌آهن هم که نه در خطر سقوط قرار داشته و نه شانسی برای آسیایی شدن دارد، ممکن است برای قرار گرفتن در جمع 6 تیم بالای جدول، تیمی با انگیزه را راهی شیراز کند.

فجر درصورتیکه در این بازی‌ها پیروز نشود و آلومینیوم و ذوب‌آهن هم در دیدارهای پایانی خود در لیگ برتر به پیروزی‌های پرگلی دست پیدا کنند، به عنوان چهارمین تیم لیگ دوازدهم به دسته اول سقوط می‌کند اما در صورت دو برد متوالی آلومینیوم و ناکامی ذوب‌آهن، این تیم راهی مسابقه پلی‌آف می‌شود.

آلومینیوم هرمزگان
پیروزی در زمین گهر دورود و تساوی ذوب‌آهن برابر پرسپولیس در اصفهان، هفته سی و دوم را برای شاگردان مظلومی بسیار شیرین کرد زیرا آنها از مربع فانوس بدستان فاصله گرفته و شانس خود را برای بقا در لیگ یا حضور در بازی پلی‌آف افزایش دادند، هر چند در دو بازی پایانی کار بسیار سختی برابر تیم‌های بالای جدول دارند.

در این شرایط آلومینیوم برای ماندن در لیگ باید در دو بازی آینده پیروز شود، در صورت رسیدن به این موفقیت، اگر فجر در دو بازی آینده کمتر از 3 امتیاز بگیرد، آلومینیوم مستقیما در لیگ می‌ماند اما اگر فجر در این دیدارها بیش از 2 امتیاز بدست آورد، آلومینیوم باید برای حضور در لیگ سیزدهم، چشم به موفقیت در دیدار پلی‌آف بدوزد.

آلومینیوم اگر در بازی خانگی با تراکتورسازی تبریز در هفته سی و سوم و مسابقه با سپاهان در اصفهان در هفته پایانی لیگ، کمتر از 5 امتیاز بگیرد و ذوب‌آهن در دیدارهای پایانی‌اش در لیگ سیزدهم پیروز شود، مستقیما به لیگ دسته اول سقوط خواهد کرد.

ذوب‌آهن اصفهان
دو تساوی متوالی در هفته‌های اخیر لیگ باعث شد، شاگردان فرهاد کاظمی به در رده پانزدهم سقوط کنند و برای بقا در لیگ چشم انتظار اما و اگرهایی باشند که همگی به سود این تیم رقم بخورد. ذوب‌آهن در هفته سی و سوم میزبان تیم سقوط کرده صنعت نفت آبادان است و در هفته پایانی در انزلی میهمان ملوان است که هفته‌های پیش بقایش در لیگ برتر را قطعی کرد.

ذوب‌آهن اصفهان تنها در صورتی می‌تواند در لیگ بماند که ابتدا فجرسپاسی در دو بازی آینده حتی یک امتیاز هم نگیرد و آلومینیوم هم در این بازی‌ها کمتر از 4 امتیاز بدست آورد تا ذوب‌آهن مستقیما در لیگ بماند. اگر فجر در این بازی‌ها یک امتیاز بگیرد و آلومینیوم کمتر از 4 امتیاز بدست آورد، ذوب‌آهن به پلی‌آف می‌رسد و در صورت کسب یک امتیاز توسط شاگردان یاوری و یا دو پیروزی مردان مظلومی در هفته‌های پایان لیگ، ذوب‌آهن مستقیما و برای نخستین مرتبه در تاریخ لیگ برتر به دسته پائین‌تر سقوط خواهد کرد.

دیدگاه شما