تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 42353
23. تير 1399 - 8:50
سرپرست شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: برخی از بانک‌ها، فروشگاه‌ها و حتی داروخانه‌ها موارد بهداشتی را در خصوص پیشگیری از کرونا رعایت نکردند که در این رابطه ۴۵۰ اخطار در اصناف و ۱۵ پلمب، ۱۱ اخطار به مراسم عروسی، ۶ اخطار برای بانک‌ها، و با یک داروخانه نیز برخورد شده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، دکتر سیامک دانشور در جلسه ستاد پیشگیری از ویروس کرونا و قرارگاه زیستی شهرستان نهاوند بیان کرد: از ابتدای شیوع بیماری در شهرستان تا این لحظه سیستم و کادر بهداشتی درمانی شهرستان مسلط به کار است و پتانسیل بهداشتی شهرستان به حدی است که می تواند این موضوع را مدیریت کند.

وی با بیان اینکه بیماری کووید ۱۹ یک بیماری نوظهور و چند ارگانی است و وظیفه درمان و پیشگیری آن همکاری و مشارکت مردم و سایر دستگاه‌های شهرستان را می‌طلبد، تاکید کرد: باید درک درستی از شیوع و خطر بیماری کرونا در بین جامعه به وجود بیاید، نگرانی در این حد برای مردم نیاز نیست، مردم را ناامید نکنیم، شایعه پراکنی و آمارهای کذب ندهیم و مردم نیز به سیستم بهداشتی اعتماد کنند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان نهاوند در ادامه گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا این لحظه هیچگونه کمبود امکانات دارویی، تخت، تجهیزات حفاظت فردی و متخصص نداشته‌ایم و با تمام قوا در حال مبارزه و پیشگیری با این بیماری هستیم و ظرفیت کنونی بهداشت و درمان شهرستان ۵ برابر ظرفیت حال حاضر است، که این ظرفیت بدون استفاده از نقاهتگاه‌ها و امکانات سایر ارگان‌های حمایتی است.

وی تاکید کرد: تمام کادر درمان پای کار هستند و فقط نیازمند مشارکت مردم در استفاده از ماسک، رعایت بهداشت فردی و فاصله‌گذاری اجتماعی هستیم و اگر همراهی مردم تداوم داشته باشد توفیقات بیشتری در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا خواهیم داشت، استفاده همه‌ مردم از ماسک ۹۸.۵ درصد ابتلا را کاهش می‌دهد.

دانشور افزود: برخی از بانک‌ها، فروشگاه‌ها و حتی داروخانه‌ها موارد بهداشتی را رعایت نکردند که در این رابطه ۴۵۰ اخطار در اصناف و ۱۵ پلمب، ۱۱ اخطار به مراسم عروسی، ۶ اخطار برای بانک‌ها، و با یک داروخانه نیز برخورد شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا