تازه های سایت

کد مطلب: 28594
13. آذر 1395 - 8:09
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: صدور مجوز فروش هواپیما از سوی وزارت خزانه داری آمریکا به ایران با وجود تمدید قانون داماتو امیدوار کننده نیست.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام‌نیا در خصوص تصمیم وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر صدور مجوز فروش 106 فروند ایرباس به ایران ایر، اظهار داشت: اخیرا نمایندگان مجلس سنا در قالب داماتو تحریم‌ها را بر علیه ایران به مدت ده سال تمدید کرده‌اند، این مسئله نشان دهنده این است که مشی و استراتژی آنها تغییر نکرده است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دوران ریاست جمهوری اوباما رو به پایان است و رئیس جمهور جدیدی سکان امور اجرائی را در آمریکا به دست می‌گیرد، اما در واقع اصل موضوع و استراتژی دولت آمریکا تغییر نکرده است این موضوع باعث می شود که ما دلخوش به مسائل این چنینی نباشیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اوباما در سخنان جدید خود گفته است که این قانون را وتو می‌کند، ادامه داد: بازهم این موضوع نیز امیدوار کننده نمی‌باشد. هر چند که ما نمی‌خواهیم یکسویه و یک طرفه این توافق را بر هم زنیم بد عهدی ها از طرف مقابل بسیار گسترده بوده است.

بهرام نیا متذکر شد: کشور، نظام و حاکمیت ما بنا ندارد که به صورت یک سویه و یک طرفه ناقض برجام باشد، اصل بر این است که ما همیشه بر این پیمان خود استوار خواهیم بود ولی طرف مقابل بد عهدی‌های زیادی از خود نشان داده است که یکی از مصادیق این بدعهدی‌ها همین تمدید قانون داماتو می‌باشد. به این دلایل است که ما زیاد امیدوار نیستیم و ملت ما چشم به تصمیمات آن‌ها ندوخته‌اند.

وی گفت: خط مشی و استراتژی آن‌ها همانی بوده که هست، ممکن است در برخی از موارد شدت و ضعف‌هایی داشته باشد ولی تغییرات در آن‌ها محسوس نمی‌باشد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت : آقای ترامپ ادعا کرده است جنگی که در سوریه رخ داده، نباید صورت می‌گرفت و دولت آمریکا هزینه‌های زیادی را متحمل شده است. گویا رئیس جمهور منتخب آمریکا بنا دارد به نوعی این مسائل را مدیریت کند ولی ما خیلی خوش بین نیستیم./

انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما