تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 27257
4. تير 1395 - 14:07
روزانه تعداد زیادی از هواپیماهای مسافربری شرکت‌های هوایی خارجی از آسمان کشورمان ازجمله شهرستان نهاوند عبور می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مدتی است به دلیل حوادث اخیردر کشورهای منطقه شرکت‌های هواپیمایی خارجی ترجیح می‌دهند از خطور هوایی کشورمان که دارای امنیت بسیار زیادی است استفاده کنند.

این شرکت‌ها تصمیم گرفته‌اند که از مسیر ایران پروازهای بین‌المللی خود را انجام دهند به‌طوری‌که طبق گفته مسئولان روزانه بیش از هزار پرواز بین‌المللی عبوری درکشور ما ثبت می‌شود.

طبق قوانین بین‌المللی، کشورها و شرکت‌هایی که قصد عبور از حریم هوایی کشور میزبان را دارند، موظف به پرداخت عوارض پروازی هستند، عوارضی که به دلیل استفاده از توانایی‌های راداری و فضای امن پروازی در نظر گرفته می‌شوند؛ و باعث سود خوبی برای کشورمان شده است.

مبدأ یا مقصد بسیاری از این پروازها کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس به مقصد اروپا و برعکس است و اکثر این هواپیماها در فرودگاه پرتردد دبی امارات به زمین نشسته و یا پرواز می‌کنند.

 امنیت پایدار و مثال‌زدنی آسمان کشورمان، کوتاه شدن مسیر و کاهش مصرف سوخت و زمان از دلایل رغبت شرکت‌های هواپیمایی خارجی برای عبور از فضای ایران است.

شهرستان نهاوند نیز به دلیل قرار گرفتن در مسیر این هواپیماها روزانه شاهد پرواز تعدادی از این هواپیماها است که بیشتر متعلق به قطر و امارات هستند که این موضوع از دید عکاسان نهاوندی پنهان نمانده و تصویری از یکی از این هواپیماهای قطری توسط عکاسان ثبت‌شده است که در ادامه مشاهده می‌کنید.

تصویری از خط هوایی آسمان نهاوند از روی ماهواره و هواپیمای قطری بر فراز نهاوند

 

816359

انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام