تازه های سایت

کد مطلب: 21801
7. مهر 1393 - 12:18
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی نهاوند ازبرگزاری مراسم پرفیض قرائت دعای عرفه در نهاوندخبرداد.

2

حجت‌الاسلام حسین گروسی در گفت و گو با خبرنگار سایت گرو، بیان داشت: روز عرفه روز شناخت و بازگشت به سوی خداوند متعال و راه ائمه که همان اهدنا الصراط المستقیم است می باشد.

وی دعای عرفه را درس معارفی در تمام زمینه ها بیان کرد افزود: امام حسین (ع) در این دعا نکات بسیار ظریف و ریزی را از نعمت های خداوند و آرامش در زندگی و به دنبال آن سپاسگذاری از قادر متعال را به ما یادآوری می کند .

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی نهاوند با اشاره به مبانی و مضامین موجود در دعای عرفه اظهارداشت: این دعای معروف جوشیده از قلب الهی و ملکوتی حضرت سید الشهداء علیه السلام می باشد و آن حضرت که وارث علوم همه انبیاء و اولیاء خاص حق بود، در این دعای بی نظیر که در عصر روز نهم ذی الحجه در بیابان عرفات با اشکی ریزان قرائت نمود. حقایق جامعی را برای کمال و سعادت دنیا و آخرت بشر ارائه نموده است.

وی با اشاره به برنامه ریزی جهت برگزاری مراسم قرائت دعای عرفه درنهاوند اضافه کرد:مراسم معنوی و روح بخش دعای عرفه در روز شنبه 12مهرماه جاری راس ساعت 14 درمصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزارخواهدشد.

 گروسی اظهار کرد: حجت‌الاسلام رحیم مولوی و باقرجوشتی زاده از شهرمقدس قم دعای عرفه و مناجات های مربوطه را قرائت می‌نمایند.

وی تصریح کرد: مراسم قرائت دعای عرفه علاوه بر شهرنهاوند در بخش های زرین دشت، گیان و فیروزان و روستاهای تابعه با محوریت ائمه جماعات، هیئات مذهبی و هیئت امنای مساجد برگزار خواهدشد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام