تازه های سایت

کد مطلب: 18753
13. ارديبهشت 1393 - 8:26
پایگاه خبری گرو: امام جمعه نهاوند عنوان کرد: تبیین افکار و اندیشه‌های شهید مطهری برای قشر جوان، دانشجویان و دانش‌آموزان ضرورت دارد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت الاسلام مغیثی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر نهاوند گفت: معلمی کار انبیا و محور آن نیز بیداری فطرت انسان‌ها است که وظیفه ای سنگین محسوب می شود و در مورد اهمیت چشمگیر کار معلم همین بس که مهمترین نقش را در ترسیم رفتار آینده جامعه بر عهده دارد.

وی افزود: آثار استاد مطهری هم برای دانشگاه و هم برای آموزش و پرورش بسیار مناسب است و معلمان و دانشجویان آثار این استاد را حداقل یک بار باید مطالعه کنند.

وی با مهم خواندن شغل معلمی ونقش آن در تربیت نیروی انسانی افزود:اگر معلمان بخواهند روی دانش آموزان تاثیر مثبت بگذارند و آنها را متناسب با الگوی اسلامی تربیت کنند، می باید ابتدا خودشان را تهذیب کنند تا بتوانند شاگردانی متدین و با خیر و برکت تربیت نمایند.

امام جمعه نهاوند خاطرنشان کرد: نباید تقدیر و تشکر از معلمان و اساتید را فقط به روز و هفته معلم مختص کرد، بلکه در طول سال نیز باید قدر دان زحمات آنها باشیم، چرا که کار آموزش و تعلیم و تربیت یکی از مشاغل سخت و در عین حال مهم جامعه است.

مغیثی نیا افزود: بعد از تعلیم و تربیت این کارگران و صنعتگران هستند، که بیشترین تلاش را برای پیشرفت اقتصاد ومعیشت مردم انجام می دهند و مسئولان باید به فکر حل کردن مشکلات این قشر پرتلاش باشند.

وی اظهار کرد: کارگران و کارفرمایان سربازان خط مقدم تولید واقتصاد کشور هستند و تلاش شبانه روزی آنها دشمنان انقلاب را نا امید کرده است.

خطیب نماز جمعه نهاوند بیان کرد: آمریکا و اتحادیه اروپا به دنبال نابود کردن اقتصاد ایران هستند، وبیش از 35 سال است که هر روز بر دامنه تحریم ها می افزایند ولی کارگران و صنعتگران مابا تلاش بی وقفه خود، آنها را نا امید کردند.

وی به بیان اهداف دشمن از مخالفت با نظام اسلامی پرداخت و افزود: آمریکا به نام حقوق بشر کشور ما راتحت فشار قرار داده و معتقد است چون در ایران بدحجابی و یا همجنس گرایی وجود ندارد، حقوق بشر در آن رعایت نمی شود و به همین خاطر دشمنی خود را با ایران اسلامی تداوم می دهد.

وی همچنین در ارتباط با سنت اعتکاف در ماه رجب گفت: اعتکاف بهترین فرصت برای جوانان است تا از این طریق خودرا در برابر توطئه دشمنان بیمه کنند و باید سرمایه گذاری زیادی در این بخش صورت گیرد و فرصت حضور جوانان در این برنامه فراهم شود.

امام جمعه شهر نهاوند اظهار داشت: اعتکاف مسلمانان در مساجد نماد وحدت و همبستگی است و باعث می‌شود که آنان دست به دست هم داده از بحران و ناهنجاری‌های اخلاقی نجات پیدا کنند.

وی گفت: اعتکاف علاوه بر اینکه رنگ دینی و مذهبی دارد جنبه‌های اجتماعی و سیاسی نیز دارد، به همین دلیل در اسلام تأکید شده، مراسم عبادی اعتکاف باید در مساجد و با حضور گسترده مردم برگزار شود.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام