تازه های سایت

کد مطلب: 21167
8. شهريور 1393 - 18:15
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: در صورت تخصیص اعتبار سد گرین نهاوند در سال 1398 به بهره‌برداری می‌رسد.

سد آب

 به گزارش پایگاه خبری گرو، مرتضی عزالدین از پیشرفت هشت درصدی سد گرین نهاوند خبر داد و گفت: در صورت تخصیص اعتبار سد گرین پنج سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در پاسخ به برخی اظهار نظرات درباره اینکه پروژه سد گرین نهاوند اجرایی نمی شود، اظهار کرد: شرکت آب منطقه ای صحبتی در زمینه اجرایی نشدن سد گرین نداشته و ما بر این اعتقاد هستیم که این سد یکی از پروژه هایی مهم و استراتژیک استان همدان محسوب می شود.

وی افزود: سیاست دولت بر این است که پروژه های با پیشرفت بالای 70 درصد را در زمینه تخصیص اعتبار در اولویت قرار دهد و از این رو پروژه های با پیشرفت کمتر از 20 درصد همچون سد گرین در اولویت تخصیص اعتبار قرار ندارند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان با بیان اینکه سد گرین نهاوند هشت درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: امسال برای این پروژه تنها 840 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که نمی تواند پاسخگوی نیازهای پروژه باشد.

وی با تاکید بر اینکه سد باید اجرایی شود، گفت: به دنبال این هستیم تا اعتبار بیشتری برای این پروژه در سال آینده جذب کنیم، اما با این وجود پیمانکار پروژه در قسمت تنول انحراف در حال فعالیت بوده و از تعطیلی کارگاه جلوگیری شده است.

 عزالدین با بیان اینکه تاکنون برای این پروژه 15 میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: در حال حاضر پیمانکار پروژه 13 میلیارد تومان طلب دارد که در روند اجرایی کار نیز تاثیرگذار بوده است.

وی در پاسخ به این سئوال که در صورت تخصیص اعتبار کامل این پروژه چه سال به بهره برداری می رسد، گفت: سد گرین از پروژه های بزرگ استان محسوب می شود که در سال های گذشته اعتبار خوبی برای آن در نظر گرفته نشده ولی در صورت تخصیص کامل اعتبار این پروژه در سال 98 به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان با اشاره به اینکه اینکه امیداواریم برای سال روند پروژه سریع تر شود، اظهار کرد: هم اکنون این پروژه برای اتمام به 135 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و از این رو پیشنهاد داده شده تا این پروژه به صورت فاینانس داخلی اجرایی شود که در صورت قطعی شدن و اخذ مجوز فراخوان داده می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما