تازه های سایت

کد مطلب: 55483
8. اسفند 1402 - 8:00
اگر شما اول صبح با دل درد و دل پیچه از خواب بیدار می شوید، می توانید با راهکارهای خانگی ساده این دل دردهای صبحگاهی را درمان کنید.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، دل درد یک علامت مبهم است که گاهی اوقات دانستن و شناختن درمان آن کار سختی می باشد. در این قسمت از سایت راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم که بتواند به آرام کردن دل درد تان کمک کند.

به دستشویی بروید

گاهی اوقات ممکن است با دل درد از خواب بیدار شوید که احتمال زیاد این مشکل به دلیل سیستم گوارشی شما می باشد که دوست دارد بعد از خواب طولانی سریعاً به کار بیفتد و در نتیجه در چنین حالتی دستشویی رفتن به شما کمک می کند. بسیاری از افراد بعد از رفتن به دستشویی کاملاً دردشان آرام می شود.

با پزشک تماس بگیرید

از آن جایی که دل درد یک علامت مبهم است ، پس اگر با دستشویی رفتن بهبود پیدا نکرد، حتما با پزشک تماس بگیرید. ممکن است عوامل مختلفی باعث ایجاد این درد شده باشد و در نتیجه حتماً باید سوالات و علائم خود را با پزشک مطرح کنید تا بتوانید یک راهکار خوب از او بگیرید.

برای خودتان صبحانه درست کنید

اصلا نیاز نیست که هنگام دل درد صبحانه را فراموش کنید. گاهی اوقات شکم خالی درد شما را بدتر می کند پس یک صبحانه خوب و مقوی آماده و نوش جان کنید.

با کسانی که غذای مشترک خورده بودید تماس بگیرید

اگر به مسمومیت غذایی مشکوک هستید و شب گذشته با دوستانتان در رستوران یا یک مهمانی بودید، از آن ها سوال کنید که آیا آن ها هم علائم شما را دارند یا خیر. همچنین می توانید با اعضای خانواده و هر کسی که با او چیزی خورده بودید، تماس بگیرید و حال آن ها را نیز جویا شوید.

بهتر است از خوردن قهوه صرف نظر کنید

اگر رفلاکس اسید معده عاملی برای دل درد صبحگاهی شده باشد، پس چه بهتر که مصرف قهوه را کاهش دهید یا آن را حذف کنید زیرا کافئین عاملی برای افزایش درد سیستم گوارشی می باشد و باعث می شود که رفلاکس اسید معده شما افزایش پیدا کند.

روی تردمیل بروید

ورزش کردن به فعالیت بهتر سیستم گوارش کمک می کند. بنابراین می توانید یک ورزش کوتاه صبحگاهی و بسیار سبک مثل راه رفتن روی تردمیل را انجام دهید که به تحرک شما کمک می کند و ممکن است کم کم دل درد را از بین ببرد.

از راهکارهای خانگی استفاده کنید

برای درمان دل درد با نسخه های گیاهی و خانگی در بخش بهداشت و سلامت نمناک راهکارهای بسیاری گفته ایم که می توانید در بخش مطالب پیشنهادی مطالعه بفرمایید، علاوه بر آنها روغن نعنا، زنجبیل و زردچوبه می تواند درد و نفخ شما را بهبود ببخشد. پس می توانید به خوبی این مواد غذایی را مصرف کنید و به عنوان یک نسخه طبیعی دل درد خود را بهبود ببخشید.

داروی ضد نفخ را امتحان کنید

دارو های بدون نسخه ضد نفخی هستند که می توانید آن ها را تهیه کنید و این قرص ها را با یک لیوان کامل آب بنوشید و ببینید که وضعیت شما بهتر می شود یا خیر.

آنتی اسید ها را امتحان کنید

می توانید از گزینه داروهای بدون نسخه ملایم آنتی اسید استفاده کنید و منتظر باشید تا علائم شما بهبود پیدا کند.

از کمپرس گرم استفاده کنید

کمپرس گرم به شدت در بهبود درد معده و روده شما موثر است و بدن تان را آرام می کند. مراقب باشید که با دقت از آن استفاده کنید که باعث سوختگی پوست نشوید. می توانید به راحتی از کیسه های مخصوص کمپرس استفاده کنید و داخل آن آب داغ بریزید و آن را روی ناحیه ای که درد می کند، قرار دهید.

منبع:ایسکانیوز

دیدگاه شما