تازه های سایت

کد مطلب: 55384
27. بهمن 1402 - 15:03
در ۴۸ ساعت گذشته نصف بارش سال‌ زراعی جاری در نهاوند باران بارید

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، کل بارش سال زراعی جاری در نهاوند تا قبل از بارش‌های دیروز و امروز ۹۱ میلی‌متر بود که در ۴۸ ساعت گذشته خوشبختانه بیش از ۵۲ میلیمتر بارش داشتیم و همچنان این بارش‌ها ادامه دارد.

جدول بارش ۴۸ ساعت گذشته ایستگاه‌های هواشناسی و باران سنجی استان همدان را در ادامه مشاهده می کنید.

طبق این جدول تاریکدره، فارسبان، ایستگاه نهاوند، و ده‌حیدر پربارش ترین مناطق استان هستند.

رئیس اداره پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان همدان گفت: از ساعاتی دیگر مجددا شاهد بارش باران در نقاط مختلف استان خواهیم بود ضمن اینکه طی امشب انتظار است در برخی مناطق مرتفع بارش‌ها به صورت مخلوط برف و باران باشد و کم و بیش این شرایط تا فردا ادامه خواهد داشت.

محمد حسن باقری شکیب در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:طی دو روز گذشته شاهد بارش باران در نقاط مختلف استان بودیم که در همین رابطه در تاریک دره نهاوند ۶۱ میلیمتر، فارسبان نهاوند ۵۷ میلیمتر، شهر نهاوند ۵۳ میلیمتر بیشترین بارش‌هایی است که در استان ثبت شده است.

وی با بیان اینکه در مناطقی چون تویسرکان، اسدآباد و نهاوند بیشترین بارش‌ها را شاهد بوده‌ایم، افزود:در شهر همدان و ایستگاه دانشگاه بوعلی همدان ۳۰ میلیمتر بارش گزارش شده، به طور میانگین ۲۸ میلیمتر تا به این ساعت آورده سامانه بارشی به طور میانگین در پهنه استانی بوده است.

باقری شکیب با اشاره به اینکه فردا کاهش ابر را خواهیم داشت و وزش باد پدیده قالب فردا خواهد بود،تصریح کرد: احتمال بارش‌های پراکنده خفیف برف را برای فردا می‌توان انتظار داشت و همین شرایط را کم و بیش تا اوایل نیمه اول هفته آتی یعنی بارش پراکنده برف با احتمال درپاره‌ای از نقاط استان می‌توان پیش بینی کرد.

دیدگاه شما