تازه های سایت

کد مطلب: 51011
2. مهر 1401 - 10:31
وزارت دفاع روسیه از وارد آمدن خسارات سنگین به نیروهای اوکراینی طی شبانه روز گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در کنفرانس روزانه خود از آخرین تحولات اوضاع درگیری‌ها در اوکراین گفت: نیروهای مسلح روسیه به عملیات نظامی ویژه در روسیه ادامه می‌دهند. در نتیجه حملات بسیار دقیق نیروی هوایی روسیه به مواضع نیروهای تیپ ۸۱ هلی برن در کراماتورسک در جمهوری دونتسک، بیش از ۲۲۰ تن از نظامیان اوکراینی کشته شدند. در اسلاویانسک و برخی دیگر از مناطق جمهوری دونتسک مواضع نیروهای مزدور بیگانه هدف قرار گرفت و بیش از یکصد تن از آن‌ها کشته شدند.

به نقل از راشاتودی، وی افزود: نیروی هوایی روسیه با استفاده از سلاح‌های بسیار دقیق و نقطه زن، مواضع گروهی از نیروهای اوکراینی و مواضع ملی گرایان افراطی را در منطقه زاپوریژیا هدف قرار داد و طی آن بیش از ۱۹۰ تن از عناصر مسلح کشته شدند و تعداد از تجهیزات نظامی آن‌ها نیز منهدم شد. نیروی هوایی و همچنین یگان‌های موشکی و توپخانه ارتش روسیه مواضع استقرار تیپ ۵۹ پیاده و تیپ ۶۳ مکانیزه را در منطقه نیکلایف هدف قرار دادند که طی آن بیش از ۱۳۰ تن از نظامیان دشمن کشته شدند.

در ادامه گزارش کوناشنکوف آمده است: دیروز همچنین چهار مرکز فرماندهی از جمله تیپ ۱۴ مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین در منطقه خارکیف و مواضع نهم گارد ملی در منطقه زاپوریژیا و همچنین مراکز فرماندهی گردان‌های دوم و سوم تیپ ۶۵ مکانیزه در مناطق مختلف در زاپوریژیا هدف قرار گرفتند و منهدم شدند.

وی افزود: سه انبار مهمات و تسلیحات در اطراف زاپوریژیا و مناطق مختلف خارکیف هدف قرار گرفتند. همچنین یک سامانه ضد موشکی دشمن در جمهوری دونتسک هدف قرار گرفت و منهدم شد. جنگنده‌های نیروی هوایی روسیه دیروز یک جنگنده میگ ۲۹ را در منطقه نیکلایف هدف قرار دادند و سرنگون کردند و علاوه بر این دو جنگنده سو-۲۵ نیروی هوایی اوکراین در منطقه خرسون و جمهوری دونتسک سرنگون شدند. سامانه پدافند هوایی روسیه، دیروز ۱۹ فروند پهپاد اوکراینی را در نوواکاخوفکا و دیگر مناطق هدف قرار دادند و سرنگون کردند.

کوناشنکوف ادامه داد: سامانه پدافند هوایی روسیه همچنین ۴۲ فروند موشک سامانه هیمارس ساخت آمریکا را در مناطق مختلف رهگیری و منهدم کردند.

از ابتدای عملیات نظامی ویژه در اوکراین تاکنون ۲۹۸ فروند جنگده، ۱۵۵ فروند بالگرد، دو هزار و ۵۴ فروند پهپاد سرنگون شدند و در همین مدت ۳۷۶ سامانه موشکی، پنج هزار و ۷۷ دستگاه تانک، ۸۴۴ موشک انداز، سه هزار و ۴۱۰ قبضه توپ و خمپاره انداز و پنج هزار و ۷۹۴ دستگاه انواع خودروهای نظامی منهدم شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه شما