تازه های سایت

کد مطلب: 49910
1. خرداد 1401 - 8:39
نماینده مردم نهاوند گفت: معادن نهاوند نیازمند سرمایه گذاری می باشند تا ضمن فرآوری و ایجاد ارزش افزوده در زمینه‌ی رفع مشکل اشتغال نیز موثر باشند.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، علیرضا شهبازی نماینده مردم شریف شهرستان نهاوند از کارخانه کلسینه دولومیت این شهرستان بازید کرد.

وی اظهار داشت: این طرح بزرگ صنعتی با پیگیری های انجام شده و سرمایه گذاری مستقیم صنایع نسوز ایران از زیر مجموعه های شستا ( شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی) در شهریور ماه ۱۳۹۹ با حضور مسئولین وقت کلنگ زنی شد.

شهبازی گفت: این طرح با پیشرفت سریع و قابل قبول به زودی افتتاح خواهد شد و وارد مدار تولید می شود که کار بزرگی در شهرستان است.

نماینده مردم نهاوند ضمن تشکر از مدیریت و پرسنل این واحد صنعتی ابراز امیدواری کرد طبق برنامه ریزی انجام شده، بزودی فاز دوم آن نیز شروع شود تا ضمن بهره برداری مناسب از منابع خدادادی شهرستان و ایجاد ارزش افزوده کمکی به رفع معضل اشتغال باشد.

وی همچنین در بازدید از محل کارخانه فروسیلیس نهاوند افزود: اقدامات خوبی در زمینه توسعه معادن در نهاوند شده است و ایجاد ارزش افزوده معادن نهاوند با احداث واحدهای بزرگ فرآوری امکان پذیر است.

شهبازی ادامه داد: با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت و پیگیری انجام شده واحد بزرگ فرآوری سیلیس ( فروسیلیس) در نهاوند احداث می‌شود.

نماینده نهاوند گفت: معادن نهاوند نیازمند سرمایه گذاری می باشند تا ضمن فرآوری و ایجاد ارزش افزوده در زمینه‌ی رفع مشکل اشتغال نیز موثر باشند.

 حکمت مدیر عامل مجتمع فروسیلیس نهاوند نیز ضمن تشکر از پیگیری های علیرضا شهبازی نماینده مردم شریف شهرستان نهاوند در راستای راه اندازی سریع این مجتمع بزرگ صنعتی از رفع مشکلات و شروع عملیات اجرایی آن خبر داد.

وی گفت: با حمایت های انجام شده عملیات ساخت این مجموعه در زمینه‌ی ساختمان و سوله و همچنین ساخت خط تولید با سرعت در حال انجام است.

به گفته مدیر عامل این واحد صنعتی در حال حاضر تعداد ۲۵ نفر به صورت مستقیم در حال کار در این مجتمع می باشند که بزودی تعداد افراد شاغل به بیش از یکصد نفر خواهد رسید.

دیدگاه‌ها

تشکر./نهاوند به ۱۴ کارخانه تولیدی و بسته بندی محصولات کشاورزی،باغی و صنایع تبدیلی نیاز دارد./ +۵ شرکت دانش بنیان، ۳ پژوهشگاه و دانشکده(گشنیز،سیب،داروهای گیاهی) و ۱۰ کارخانه آب معدنی هرسراب یک کارخانه یا مجموعه آب معدنی سرابهای نهاوند +تبلیغ و تجمیع کارخانه های لبنیات نهاوندبرای ثبت هلدینگ و برند +فرش نهاوند ، مبل و منبت نهاوند. +کارخانه های صنایع کوچک و خانگی +کارگاه های صنایع دستی و بسته بندی سوغات. نمی توان ۸ شرکت دانش بنیان و پژوهشگاه علمی را ایجادکرد، به دلیل اینکه نماینده نتوانسته وزارت علوم و مسئولان استان ومخصوصا دانشگاه بوعلی را توجیح و راضی کندتا(دانشگاه نهاوند) را حذف نکنند.و این همان خسارتی است که مردم نهاوند از آن صحبت می کنند.

دیدگاه شما