تازه های سایت

کد مطلب: 49836
24. ارديبهشت 1401 - 8:46
سرپرست فرمانداری نهاوند گفت: طرح مردمی سازی یارانه ها و توزیع عادلانه آن یکی از خدمات ارزنده دولت خدمتگزار آقای رئیسی است که قطعاً به نفع مردم خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، جعفر سلگی با اشاره به ضرورت موضوع مردمی سازی یارانه ها و توزیع عادلانه آن اظهار داشت : طرح مردمی سازی یارانه ها و توزیع عادلانه و آن باید در سطح کشور عزیزمان ایران و ضرورت اجرایی آن نیز بر همگان روشن شود.

وی در خصوص فواید طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها گفت: در اکثر کشورهای دنیا یارانه ها به صورت نقدی و دولتی پرداخت می‌شود و در هیچ جای دنیا یارانه به صورت پنهان وجود ندارد اما متاسفانه در کشور ما یارانه به صورت پنهان پرداخت می شود و این یارانه به جیب دلالان و واسطه ها می رفته و به صورت مستقیم به جیب اقشار مختلف مردم و نیازمندان واقعی نمی رفته و حتی به صورت پنهان به خارج از کشور هم می رفته است و این باعث میشده که در بهره‌مندی مردم از این یارانه ها عدالت برقرار نشود.

وی افزود: دولت آقای رئیسی با تصمیمی که گرفتند و با اقدام شجاعانه ای که انجام دادند باعث شدند که از این به بعد مواد اولیه به صورت آزاد به تولیدکنندگان برسد و تولید کنندگان نیز اجناس را با نرخ های مصوب دولتی در اختیار مردم قرار دهند و اصولاً یارانه پنهان از بین برود.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها هر شهروندی که بخواهد بیش از اندازه مصرف کند باید هزینه آن را از جیب خودش پرداخت نماید.

وی در ادامه بیان داشت :  بحث آزاد سازی بنزین و حذف یارانه های بنزین در دستور کار دولت نیست و اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها مثل بنزین است که اگر کسی بیش از اندازه بنزین مصرف کند باید هزینه بنزین اضافه را از جیب خودش برداشت نماید و بیش از ۶۰ لیتر در ماه نمی تواند از یارانه استفاده کند.

وی افزود:  همچنین در بحث استفاده از انرژی ها هم همین طور است و کسانی که از انرژی هایی مثل آب برق گاز و... بیش از حد استفاده می‌کنند باید آنچه که بیشتر از یارانه استفاده می شود را از جیب پرداخت نمایند.

سرپرست فرمانداری نهاوند اظهارداشت : همه می‌دانیم که عدم ساز و کار مشخص و پرداخت یارانه‌های پنهان به کالاها باعث می‌شد که کشور ما در بحث تولید نان یا انرژی ها یکی از کشورهای پرمصرف دنیا محسوب شویم و علت آن پرداخت یارانه‌های پنهان و عدم هدفمندی یارانه‌هاست که با اجرای این طرح مشکل مرتفع خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد : چون در کشورهای همسایه بهای کالا و خدمات بیشتر از کشور ما بوده باعث میشده که قاچاقی صورت بگیرد اما با حذف یارانه پنهان و پرداخت مستقیم یارانه ها، این یارانه ها به جیب مردم می رود و ارزش کالا و خدمات به گونه ای شود که کالای قاچاق ارزشی نداشته باشد و همچنین قاچاق کالا هم در کشور کمتر شود و کالا و خدمات در کشورمان بیشتر به دست مردم مصرف کنند برسد .

وی افزود: پرداخت مستقیم یارانه‌ها نیز حقوق دائمی مستمری مردم عزیز کشورمان می شود و باعث می‌شود مردم بتوانند با برنامه ریزی که دارند در بحث مصرف یارانه خودشان صرفه جویی کنند و مصارف خودشان را با یارانه‌ای که میگیرند ، هماهنگ نمایند.

سرپرست فرمانداری نهاوند بیان داشت: طرح مردمی سازی یارانه ها و توزیع عادلانه آن یکی از خدمات ارزنده دولت خدمتگزار آقای رئیسی است که قطعاً به نفع مردم خواهد بود و این دولت همه تلاشش را می‌کند که معیشت مردم را مدنظر داشته باشد و مشکلی برای مردم پیش نیاید.

دیدگاه شما