تازه های سایت

کد مطلب: 46303
22. خرداد 1400 - 8:02
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند :
مرگ ماهی ها براثر خشک شدن رودخانه های شهرستان نهاوند
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند از مرگ هزاران ماهی رود خانه های شهرستان نهاوند بر اثر نبود آب جاری و خشکسالی خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گرو، مهرداد سلگی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: رودخانه های شهرستان نهاوند بر اثر خشکسالی در حال خشک شدن است؛ در حالی که هزاران ماهی هم بر اثر نبود آب این رودخانه تلف شده اند.

سلگی افزود :روز گذشته طی تماس تلفنی اهالی روستای عسگرآباد با بیان اینکه هزاران ماهی در رودخانه روستای عسگراباد در حال تلف شدن هستند.

 سلگی گفت : در پی این گزارشات ، بلافاصله با جوانان حامی محیط زیست ارتباط برقرار شد و راهکاری جهت نجات این ماهی ها داده شد، که این جوانان در اقدامی خودجوش درصد زیادی از ماهی ها را درمخازن آب ریخته و در رودخانه باباروستم رهاسازی نمودند.

سلگی عنوان کرد : جوانان ودوست داران فعال محیط زیست برای نجات ماهی هایی که هنوز بر کف گرم رودخانه های این شهرستان در حال تلف شدند کمپینی را با عنوان ” نجات ماهیان رودخانه ها” تشکیل دادند.

مهرداد سلگی در پایان افزود:ضمن تشکر از آقایان عباسی و نادری جوانان فعال و دوستار محیط زیست که با اقدامی ستودنی کمپینی جهت نجات ماهی ها تشکیل‌ دادن وبا این حرکت نمادین حساسیت خود را نسبت به محیط زیست و ماهیان در حال مرگ نشان دادند.

دیدگاه شما