تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 42351
23. تير 1399 - 8:49
امام جمعه نهاوند گفت: دشمنان برای رواج بی بند و باری و از بین بردن عفاف و حجاب برنامه ریزی کردند چون می دانند رواج این فرهنگ اسلامی موجب آرامش روانی جامعه و فرد و تربیت فرزندانی صالح می شود.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی در گفت و گو با خبرنگار ما؛ با اشاره به هفته عفاف و حجاب اظهار کرد: در دین مبین اسلام بر رعایت فرهنگ عفاف و حجاب در بین مردان و زنان برای کاهش معضلات اجتماعی و فردی تاکید شده است.

وی افزود: اگر در جامعه فرهنگ عفاف و حجاب حاکم شود مشکلات اخلاقی جامعه کمتر می شود، ازدواج ها دوام پیدا می کند و فرزندان صالح پرورش می یابند که این خوشایند دشمنان اسلام نیست.

امام جمعه نهاوند ادامه داد: در هر جامعه ای که بی حجابی، روابط نامشروع و بی بند و باری رواج پیدا کرد آرامش آن جامعه به هم خواهد می خورد و مشکلات متعدد به وجود می آید.

حجت الاسلام مغیثی به موضوع ازدواج سالم به عنوان یکی از امور مهم در نهادینه شدن فرهنگ عفاف و پاکدامنی در جامعه اشاره کرد و گفت: ازدواج نقش مهمی در سلامت دین و حفظ جامعه ایفا می کند به همین دلیل در دین اسلام بر تشکیل خانواده بسیار تاکید شده است.

وی خاطر نشان کرد: در جامعه ای که ازدواج معنایی نداشته باشد و زن و مرد تعهدی به هم نداشته باشند؛ آرامش روحی و روانی وجود ندارد و معضلات اخلاقی جامعه بیشتر می شود.

امام جمعه نهاوند ادامه داد: فرهنگ زندگی غربی، عفاف، حجاب و بنیان خانواده را هدف قرار داده است و دشمنان با اقدامات فراوان درصدد هستند جلوی تربیت فرزندان صالح را بگیرند.

حجت الاسلام مغیثی اظهار داشت: در سال ۱۳۱۴ رضاخان با زور و اجبار می خواست حجاب را از بین ببرد و با مقاومت علما و مردم مواجه شد و امروز همان دشمنان با ابزار ماهواره، فضای مجازی و فیلم ها درصدد از بین بردن فرهنگ عفاف و حجاب هستند.

وی گفت: امیدواریم روز به روز آگاهی نسل جوان و خانواده های ما در مورد برنامه های شوم برای ضربه زدن به عفت جامعه بیشتر شود و خانواده ها تن به فرهنگ مخرب ندهند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام