تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 42136
7. تير 1399 - 8:35
محمد حسین دارایی گفت: دانش آموزان در هنگام ثبت نام فقط پول بیمه و کتاب را پرداخت کنند و مدارس حق دریافت هیچ پولی را ندارند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، محمد حسین دارایی رئیس آموزش و پرورش شهرستان نهاوند در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: مراحل ثبت نام دانش آموزان در مدارس شهرستان نهاوند طبق دستوالعمل های وزارتی انجام می شود و تمهیدات مناسب برای ثبت نام اندیشیده شده است.

وی افزود: با توجه به شرایط کرونایی برای شروع سال تحصیلی جدید و هر تاریخی که اعلام شود باید آمادگی داشته باشیم و سناریوهای مختلفی را مدنظر داشته باشیم.

دارایی افزود: هیچ ثبت نامی در مدارس نهاوند منوط به دریافت شهریه نیست و همه تلاش ما کم کردن دغدغه والدین در این زمینه است.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان نهاوند عنوان کرد: در هنگام ثبت نام، مدارس دولتی فقط موظف به اخذ پول بیمه و کتاب از دانش آموزان هستند و نباید وجه دیگری گرفته شود.

وی گفت: به مدیران مدارس این موضوع اعلام شده و از مدارس هم به صورت مستمر بازدید می شود و جلسات مختلفی هم در ستاد آموزش و پرورش شهرستان در این زمینه برگزار شده است.

دارایی بیان کرد: بعد از شروع سال تحصیلی در مدارس دولتی و بعد از تشکیل انجمن اولیا و مربیان و طبق ضوابط و تصمیمات آنها نسبت به دریافت وجه در قالب کمک به مدارس تصمیم گیری می شود.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان نهاوند افزود: این وجوه نیز طبق ضوابط و بر اساس خدماتی که مدارس ارائه می کنند، مطالبه می شود.

وی به شرایط ثبت نام دیگر مدارس اشاره کرد و اظهار داشت: به غیر از مدارس دولتی دیگر مدارس شامل نمونه دولتی، مدارس غیر انتفاعی، سمپاد، شاهد و هیئت امنایی برای دریافت شهریه تابع قوانین و ضوابط خود هستند.

دارایی گفت: به این مدارس هم توصیه شده است که شرایط اقتصاد خانواده ها را برای اخذ شهریه در نظر داشته باشند.

انتهای پیام/س

دیدگاه شما

کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین