تازه های سایت

کد مطلب: 41637
27. ارديبهشت 1399 - 8:12
معاون سیاسی امنیتی فرمانداری نهاوند با بیان اینکه شهرستان نهاوند در خصوص شیوع ویروس کرونا در وضعیت زرد قرار دارد، گفت: اگر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم وضعیت قرمز خواهد شد و باید منتظر موج دوم این بیماری باشیم.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مهدی جلالوند در جلسه هماهنگی بازگشایی مدارس شهرستان نهاوند ضمن قدردانی از اقدامات آموزش و پرورش در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: در رابطه با بازگشایی مدارس باید به این نکته دقت شود که این بازگشایی صرفاً برای رفع اشکال است و نیازی نیست همه‌ دانش‌آموزان در مدرسه حضور داشته باشند.

وی افزود: در این رابطه نیاز به اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی گسترده دانش‌آموزان و اولیای آنها وجود دارد و باید اولیا کاملاً توجیه شوند که بازگشایی مدارس به چه منظوری انجام می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری نهاوند با تاکید بر لزوم همراهی و همکاری دستگاه‌هایی همچون شبکه بهداشت، بخشداری‌ها، هلال احمر، گروه‌های مردم نهاد و... با آموزش و پرورش برای بازگشایی بدون استرس و نگرانی مدارس، رعایت پروتکل‌های اعلام شده توسط وزارت بهداشت را ضروری دانست.

وی گفت: هم‌اکنون شهرستان نهاوند از لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت زرد قرار دارد و اگر بی‌احتیاطی کنیم و نکات بهداشتی و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنیم، مطمئناً شاهد وضعیت نامطلوب و موج دوم بیماری در شهرستان خواهیم بود.

جلالوند با اشاره به لزوم ضدعفونی و گندزدایی مرتب مدارس، بر مواردی از جمله اطلاع‌رسانی گسترده به خانواده‌ها، جلوگیری از حضور دانش‌آموزان با علائم سرماخوردگی در مدارس و معرفی آن ها به مراکز بهداشتی، تهویه مناسب کلاس‌ها، در صورت امکان برگزاری کلاس در فضای باز، بازدید مکرر از مدارس توسط تیم آموزش و پرورش و شبکه بهداشت، وجود ماسک و مواد ضدعفونی کننده در آموزشگاه و... تاکید کرد.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام