تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 41578
23. ارديبهشت 1399 - 9:37
رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری وصنایع دستی نهاوند گفت:سراب زیبا و پرآب فارسبان نهاوند به عنوان یکی دیگر از آثار ملی ثبت شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، محسن جانجان بااعلام این خبرافزود:نهاوند دارای سه منطقه گردشگری بام نهاوند، سراب گیان وسراب فارسبان است و ظرفیت های زیادی در این زمینه دارد.

وی افزود: نهاوند با داشتن ۲۶۴ دهنه سراب، چشمه وقنات به شهر سراب ها معروف بوده و جایگاه نخست را دراستان همدان دارا است که با ثبت سراب فارسبان‌ به عنوان میراث طبیعی موجب حفظ آن می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری وصنایع دستی شهرستان نهاوند گفت: امروز خروجی سراب فارسبان به میزانی پایدار و ثابت رسیده است و به همین منظورکار تهیه پرونده ثبت ملی آن به کمک دوستداران محیط زیست وانجمن های میراث فرهنگی استان همدان و شهرستان نهاوند انجام گرفت.

وی افزود: برای ساماندهی این سراب در چندین مرحله اقدامات خوبی انجام شده است که در صدد تدام این فعالیت ها در سراب برای تبدیل به یکی از مناطق گردشگر پذیر هستیم.

جانجان گفت: طبیعت بکر و زیبای این سراب میتواند گردشگران زیادی را به این سراب جذب کند و وظیفه ما این است که از این موهبت الهی حفاظت کنیم.

دیدگاه‌ها

همه نهاوندیها مطالبه گر باشیم...پرونده ثبت جهانی سرابهای نهاوند به کجا رسید-نقشه سرابها را تهیه و تنظیم کردید؟ کلوا نقل و نبات گزآردی سنل ورکوازوکنگر وترخینه کجا رسید؟-لائودیسه را نتوانستید کشف کنید؟-قطار دوم شهرک شهید حیدری؟-جشنواره بین الملی فرش نهاوندبا برندهایش؟-محصولات کشاورزی نهاوند راملی کردید؟رسانه ها باید خط مقدم مطالبه گری و توسعه نهاوند باشند.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند