تازه های سایت

کد مطلب: 41518
19. ارديبهشت 1399 - 4:46
سرپرست جهاد کشاورزی نهاوند گفت: بیش از ۲۶ هکتار طرح گلخانه‌ای در شهرستان نهاوند در حال اجراست.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علی کمالی‌نژاد اظهار کرد: در راستای چشم‌انداز سند توسعه شهرستان در بخش کشاورزی، ۲۶/۲ هکتار طرح گلخانه‌ای در این شهرستان در حال اجراست.

وی افزود: این طرح‌ها که بین ۱۵ تا ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند شامل طرح شهرک گلخانه‌ای روستای علمدار به مساحت ۱۵ هکتار و پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد است که در حال حاضر کار تجهیز، جاده‌کشی، لوله‌گذاری و انشعابات آن در حال انجام است.

سرپرست جهاد کشاورزی نهاوند با بیان اینکه برای تکمیل نهایی این طرح ۵۰ میلیارد ریال مورد نیاز است افزود: به منظور آماده‌سازی زیرساخت‌های این طرح ۵۰ میلیارد ریال از محل منابع دولتی توسط شرکت شهرک‌های کشاورزی اختصاص یافته که تاکنون ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن در اختیار شهرستان قرار گرفته است. 

وی به دیگر طرح‌های در دست اجرا اشاره کرد و گفت: طرح گلخانه‌ای علی عباس کیانی به مساحت ۷/۲ هکتار  از دیگر طرح‌های در دست اجراست که تاکنون حدود ۵۰ درصد آن اجرایی شده که فاز اول آن در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

کمالی‌نژاد افزود: علاوه بر پروژه‌های فوق طرح گلخانه علیرضا کاظمی که تنها گلخانه هیدرو پونیک استان است در سطح  چهار هکتار با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین دنیا نیز در دست اجراست.

وی افزود: برای اجرای این طرح گلخانه‌ای که از بروزترین و مجهزترین گلخانه های سطح استان است ۲۸۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود که ۱۲۰ میلیارد آن به صورت تسهیلات دولتی است و ۱۶۰ میلیارد ریال آن آورده سرمایه‌گذار طرح است.

سرپرست جهاد کشاورزی نهاوند به گلخانه‌های موجود شهرستان اشاره کرد و گفت: شهرستان نهاوند یکی از مناطق مستعد استان در زمینه اجرای طرح‌های گلخانه‌ای است که تاکنون ۱۲ هکتار طرح گلخانه ای در آن اجرا شده که در صورت بهره‌برداری از پروژه های نیمه تمام میزان گلخانه های موجود شهرستان به ۳۷/۲  هکتار خواهد رسید.

دیدگاه شما