تازه های سایت

کد مطلب: 40094
18. دى 1398 - 8:46
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در پی ورود یک سامانه بارشی از سمت دریای مدیترانه و فعالیت آن از شامگاه چهارشنبه، ریزش برف بیشتر نقاط این استان را فرا می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، محمدحسن باقری‌شکیب روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، به تدریج افزایش ابر همراه با وزش باد و مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: بعدازظهر چهارشنبه یک سامانه بارشی از سمت غرب وارد استان می‌شود و فعالیت خود را با بارش باران و ریزش برف آغاز می‌کند.

باقری‌شکیب با اشاره به اینکه این سامانه تا میانه هفته آینده مهمان آسمان استان است، ادامه داد: اوج فعالیت این سامانه روز /پنجشنبه/ است که پیش‌بینی می‌شود به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ میلی‌متر بارش داشته باشد.

وی اضافه کرد: امروز و فردا صبح، آسمان همدان پایدار است که موجب افزایش آلایندگی‌ها می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در مجموع این سامانه زیاد قوی نیست و مناطق جنوبی و غربی استان را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی افزود: این سامانه موجی از هوای سرد را وارد استان می‌کند و موجب کاهش سه تا پنج درجه سانتی گرادی دمای هوا می‌شود.

باقری شکیب بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و کبودراهنگ با ۱۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

وی اظهار داشت: دمای کمینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته هشت درجه سانتی‌گراد زیر صفر و بیشینه دمای هوای این شهر هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

دیدگاه شما