تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 39335
14. آبان 1398 - 9:08
محمدحسین زاهدی فر از سوی کمیته داوران فدراسیون فوتبال به عنوان داور مصاف استقلال و صنعت نفت آبادان انتخاب شده است.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو به نقل از سرویس ورزش مشرق – محمدحسین زاهدی فر در مصاف استقلال و صنعت نفت آبادان باید به همراه کمک هایش علی میرزابیگی و سعید قاسمی دیدار حساس تیم های ششم و هفتم جدول را در آزادی سوت بزند. زاهدی فر جزو داوران جوان کشورمان است که از سال 2012 به جمع داوران بین المللی درآمد و از همان سال در لیگ برتر دوازهم کارش را با سوت زدن در مصاف نفت مسجد سلیمان و استقلال اهواز آغاز کرد.

این داور از فصل شانزدهم به سطحی از تجربه دست یافت که کمیته داوران قضاوت دیدارهای تیم های بزرگ اعم از استقلال را به او بسپارد و از همان سال ها تا به حال 9 بار دیدارهای آبی پوشان تهرانی را سوت زده است.

*آمار مثبت زاهدی فر برای استقلال!

محمدحسین زاهدی فر تاکنون 9 بار برای استقلال بازی قضاوت کرده که از این تعداد استقلالی ها در 6 مسابقه با برد زمین را ترک کرده اند. 2 بار تن به تساوی داده و تنها یک بار طعم شکست با سوت این مرد مشکی پوش را در خاطر دارند.

*اولین دیدار؛ اولین تساوی!

دیدار رفت استقلال و ماشین سازی در لیگ شانزدهم با سوت این داور به تساوی 2-2 به پایان رسید. مسابقه ای در چارچوب هفته یازدهم که 5 آذر 1395 برگزار شد و محسن حسینی ابتدا با گل به خودی دروازه خودشان را باز کرد و سپس محسن کریمی دومین بار برای استقلال گل زد. در آن مصاف فرناندو با دریافت کارت قرمز در دقیقه 74 از زمین بازی اخراج شد.

*دومین مصاف؛ دومین تساوی!

استقلال در هفته بیستم و در دیداری که در خانه روبروی سیاه جامگان برگزار می کرد با سوت زاهدی فر به دومین و آخرین تساوی اش با سوت این داور دست یافت. سیاه جامگان در تهران با تک گلی که امید ابراهیمی از روی نقطه پنالتی برای تیمش زد یک تساوی 1-1 ارزشمند بدست آورد.

سومین مصاف؛ اولین برد!

در همان فصل دیدار برگشت دو  تیم ماشین و استقلال باز هم با سوت همین داور قضاوت شد! دیداری در چارچوب هفته بیست و سوم که البته تیم منصوریان سرحال تر از دور رفت 0-3 برنده از زمین بیرون رفت. دوم اسفند سال 1395 استقلال با گلهای علی قربانی، مجتبی حقدوست و امید نورافکن به استقابل بهاری دل انگیز رفت.

*چهارمین مسابقه؛ برد دوم!

سپاهان در همان لیگ شانزدهم ودر هفته سی ام با سوت زاهدی فر به استقلال باخت. 14 اردیبهشت سال 1396 استقلال با دو گل جابر انصاری و فرشید باقری در استادیوم خانگی اش سپاهان را 1-2 شکست داد.

*پنجمین دیدار؛ تنها شکست!

چهارم مهر ماه سال 1396 روزی بود که استقلال تاکنون با سوت زاهدی فر تن به شکست داده است. سایپا در ورزشگاه خانگی اش با یک گل از سد تیم استقلال گذشت. 26 مرداد ماه 96 روز تلخی برای استقلال قعرنشین بود که البته روزبه شاه علیدوست هم با دریافت کارت زرد دوم در دقیقه 4+90 از زمین اخراج شد.

*ششمین رویارویی؛ برد سوم آبیها!

زاهدی فر در رشت باید دیدار سپیدرود مقابل استقلال را سوت می زد. 4 مهر 1396 در هفته هشتم و لیگ هفدهم. استقلال با هدایت مک درموت با دو گل جابر انصاری و داریوش شجاعیان حریفش را شکست داد.

*هفتمین مسابقه؛ باز هم پیروزی!

27 مهر ماه سال 1397 یک سال پس از آخرین قضاوت زاهدی فر، این داور باید سوت دیدار سایپا و استقلال در چارچوب هفته نهم لیگ هجدهم را می زد. بازی که در پایان با گلهای محمد دانشگر و وریا غفوری 1-2 به سود تیم شفر تمام شد.

*هشتمین مصاف؛ پنجمین برد!

استقلال در خانه همنام خوزستانی اش هم با این داور برنده شد. 4 آذر سال 1397 در هفته سیزدهم استقلال با سوت زاهدی فر و گل روح اله باقری 0-1 برنده به تهران برگشت.

*نهمین مسابقه؛ برد جنجالی 98 دقیقه ای!

23 فروردین سال جاری در چارچوب هفته بیست و پنجم لیگ برتر هجدهم استقلال در خانه سپاهان مهمان بود. این تیم ابتدا در اواخر نیمه دوم توسط علی کریمی به گل رسید ولی داور کاملا اشتباه، گل سالم را مردود اعلام کرد تا بازی برای دقایقی متوقف شود. جنجال و اعتراض ها به قدری بود که به نظر می رسید بازی قطع شود ولی استقلالی ها با حملات زیادشان در نهایت توسط پاتوسی در دقیقه 8+90 به گل برتری رسیدند.

دیدگاه شما