تازه های سایت

کد مطلب: 39235
7. آبان 1398 - 10:49
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی از احداث بزرگترین کارخانه قند و شکر کشور در نهاوند با ۶۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام‌نیا در جمع روسا و پرسنل بهزیستی، آموزش‌ و پرورش و آبفای نهاوند اظهار کرد: شهرستان نهاوند در دو شاخص راه‌های ارتباطی و خطوط ریلی رتبه نخست استان را دارد.

وی ادامه داد: سد گرین نهاوند پس از چندین سال وقفه در کار با ۲۳۰ میلیارد تومان به چرخه اجرایی کشور بازگشت و در حال حاضر دارای ۱۸ درصد پیشرفت فیزیکی است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس با اشاره به کلنگ‌زنی کارخانه قند و شکر با ۶۰۰ میلیارد تومان گفت: این کارخانه بزرگ‌ترین کارخانه قند و شکر کشور با ظرفیت تولید ۷۰ هزار تن است که در حال حاضر به دنبال تأمین اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی از محل تسهیلات بانکی برای آن هستیم.

وی توسعه راه‌ها و خطوط ریلی را یکی از اقدامات مؤثر در توسعه شهرستان دانست از کلنگ‌زنی ایستگاه دوم قطار نهاوند با ۱۷۴ میلیارد تومان به طول ۲۲ کیلومتر خبر داد.

بهرام‌نیا گفت: طی گزارش پلیس راهور در محور نهاوند ـ آورزمان ـ ملایر با توجه به عرض کم و مشکلات فنی سالانه ۴۰ کشته و ۴۰۰ زخمی داشتیم که در حال حاضر هشت کیلومتر این محور در حوزه نهاوند افتتاح و بقیه آن در حوزه ملایر با تمام توان در حال اجراست.

وی با اشاره به اخذ مجوز تعریض و بهسازی ۷۶ کیلومتر از محورهای روستایی شهرستان گفت: امسال در استان همدان ۸۶ کیلومتر راه روستایی بهسازی می‌شود که بخش عمده و قابل‌ توجه آن مربوط به شهرستان نهاوند است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در ادامه با اشاره به اقدامات اجرایی در حوزه گردشگری شهرستان گفت: ۲ میلیارد تومان برای ساماندهی سراب نهاوند اختصاص داده شده است.

وی اختصاص ۶.۵ میلیارد تومان اعتبار ویژه گردشگری به این شهرستان توسط معاون سازمان برنامه‌ و بودجه کشور را از دیگر اقدامات عنوان کرد و گفت: طی سه سال اخیر در حوزه گردشگری بیش از ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و خصوصی در راستای زیرساخت‌های گردشگری جذب‌ شده است.

بهره‌برداری درمانگاه فرهنگیان نهاوند تا پایان آبان‌ماه

بهرام‌نیا در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: با توجه به‌ ضرورت و نیاز شهرستان به شبکه فاضلاب ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات در اختیار نماینده و ۱۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نیرو اختصاص داده‌ شده است.

وی با بیان اینکه عملکرد سه‌ساله آب و فاضلاب شهری نهاوند در شبکه‌گذاری برابر ۱۴ سال گذشته است در ادامه از بهره‌برداری درمانگاه فرهنگیان نهاوند تا پایان آبان‌ماه خبر داد و افزود: با توجه به تجهیزات مورد نیاز ۱۰۰ میلیون تومان به این مهم اختصاص داده شد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس با تأکید بر اینکه جایگاه و منزلت فرهنگیان باید به نحو احسن پاس داشته است گفت: در راستای توسعه زیرساخت‌های آموزش‌ و پرورش سه مدرسه توسط بنیاد برکت در نقاط محروم شهرستان در حال ساخت بوده و دو مدرسه افتتاح‌ شده است.

وی با بیان اینکه در قالب تجهیز مدارس نیز ۳۰۰ میلیون تومان برای شهرستان جذب‌ شده است گفت: بحث تعدیل مدرک تحصیلی یکی از اقدامات اشتباه بود که خوشبختانه توسط مجلس رد شد چراکه این مهم با علم‌آموزی منافات دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

نهاوند کم کم دارد جایگاه واقعی خود را پیدا می کند.شکوه توسعه نهاوند قابل مشاهده است.تشکر از مسئولان ایالت ، استان ، کشور و نماینده پرتلاش.

دیدگاه شما