تازه های سایت

کد مطلب: 39235
7. آبان 1398 - 10:49
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی از احداث بزرگترین کارخانه قند و شکر کشور در نهاوند با ۶۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام‌نیا در جمع روسا و پرسنل بهزیستی، آموزش‌ و پرورش و آبفای نهاوند اظهار کرد: شهرستان نهاوند در دو شاخص راه‌های ارتباطی و خطوط ریلی رتبه نخست استان را دارد.

وی ادامه داد: سد گرین نهاوند پس از چندین سال وقفه در کار با ۲۳۰ میلیارد تومان به چرخه اجرایی کشور بازگشت و در حال حاضر دارای ۱۸ درصد پیشرفت فیزیکی است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس با اشاره به کلنگ‌زنی کارخانه قند و شکر با ۶۰۰ میلیارد تومان گفت: این کارخانه بزرگ‌ترین کارخانه قند و شکر کشور با ظرفیت تولید ۷۰ هزار تن است که در حال حاضر به دنبال تأمین اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی از محل تسهیلات بانکی برای آن هستیم.

وی توسعه راه‌ها و خطوط ریلی را یکی از اقدامات مؤثر در توسعه شهرستان دانست از کلنگ‌زنی ایستگاه دوم قطار نهاوند با ۱۷۴ میلیارد تومان به طول ۲۲ کیلومتر خبر داد.

بهرام‌نیا گفت: طی گزارش پلیس راهور در محور نهاوند ـ آورزمان ـ ملایر با توجه به عرض کم و مشکلات فنی سالانه ۴۰ کشته و ۴۰۰ زخمی داشتیم که در حال حاضر هشت کیلومتر این محور در حوزه نهاوند افتتاح و بقیه آن در حوزه ملایر با تمام توان در حال اجراست.

وی با اشاره به اخذ مجوز تعریض و بهسازی ۷۶ کیلومتر از محورهای روستایی شهرستان گفت: امسال در استان همدان ۸۶ کیلومتر راه روستایی بهسازی می‌شود که بخش عمده و قابل‌ توجه آن مربوط به شهرستان نهاوند است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در ادامه با اشاره به اقدامات اجرایی در حوزه گردشگری شهرستان گفت: ۲ میلیارد تومان برای ساماندهی سراب نهاوند اختصاص داده شده است.

وی اختصاص ۶.۵ میلیارد تومان اعتبار ویژه گردشگری به این شهرستان توسط معاون سازمان برنامه‌ و بودجه کشور را از دیگر اقدامات عنوان کرد و گفت: طی سه سال اخیر در حوزه گردشگری بیش از ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و خصوصی در راستای زیرساخت‌های گردشگری جذب‌ شده است.

بهره‌برداری درمانگاه فرهنگیان نهاوند تا پایان آبان‌ماه

بهرام‌نیا در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: با توجه به‌ ضرورت و نیاز شهرستان به شبکه فاضلاب ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات در اختیار نماینده و ۱۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نیرو اختصاص داده‌ شده است.

وی با بیان اینکه عملکرد سه‌ساله آب و فاضلاب شهری نهاوند در شبکه‌گذاری برابر ۱۴ سال گذشته است در ادامه از بهره‌برداری درمانگاه فرهنگیان نهاوند تا پایان آبان‌ماه خبر داد و افزود: با توجه به تجهیزات مورد نیاز ۱۰۰ میلیون تومان به این مهم اختصاص داده شد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس با تأکید بر اینکه جایگاه و منزلت فرهنگیان باید به نحو احسن پاس داشته است گفت: در راستای توسعه زیرساخت‌های آموزش‌ و پرورش سه مدرسه توسط بنیاد برکت در نقاط محروم شهرستان در حال ساخت بوده و دو مدرسه افتتاح‌ شده است.

وی با بیان اینکه در قالب تجهیز مدارس نیز ۳۰۰ میلیون تومان برای شهرستان جذب‌ شده است گفت: بحث تعدیل مدرک تحصیلی یکی از اقدامات اشتباه بود که خوشبختانه توسط مجلس رد شد چراکه این مهم با علم‌آموزی منافات دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

نهاوند کم کم دارد جایگاه واقعی خود را پیدا می کند.شکوه توسعه نهاوند قابل مشاهده است.تشکر از مسئولان ایالت ، استان ، کشور و نماینده پرتلاش.

دیدگاه شما

کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین