تازه های سایت

کد مطلب: 39115
26. مهر 1398 - 12:23
کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش نهاوند گفت: ۴۰۰ میلیون تومان تجهیزات و وسایل ورزشی بین مدارس نهاوند با اولویت مدارس نیمه‌برخوردار توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، روح الله سیاوشی در گفت‌وگو با خبرنگاران در نهاوند اظهار کرد: در راستای تحقق اهداف ساحت زیستی و بدنی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش 400 میلیون تومان تجهیزات و وسایل ورزشی بین مدارس نهاوند با اولویت مدارس نیمه‌برخوردار توزیع شد.

وی گفت:‌ این تجهیزات شامل انواع توپ و وسایل ورزشی مورد نیاز مدارس است که از محل اعتبارات استانی و معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش تهیه شده است.

کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش نهاوند گفت: به منظور تهیه این وسایل و تجهیزات 50 درصد اعتبار آن توسط استانداری و 50 درصد دیگر از سوی وزارت آموزش و پرورش تامین شده است.

وی با اشاره به جایگاه ورزش مدارس در سند تحول بنیادین گفت: تربیت بدنی با توجه به نقش مهمی که در سلامت روحی و روانی دانش آموزان و تعلیم و تربیت افراد دارد از جایگاه مهمی در سند تحول بنیادین برخوردار است.

سیاوشی افزود: ایجاد نگرش مثبت و پویا در دانش‌آموزان، تقویت انگیزه برای یادگیری، کاهش اضطراب و بالا بردن عزت نفس از جمله رویکردهایی است که در حوزه تعلیم و تربیت برای ورزش مدارس هدفگذاری شده است.

وی با مهم خواندن فعالیت‌های ورزشی در سلامت جسمی دانش‌آموزان گفت: اگر در ورزش دانش‌آموزان در مدارس کوتاهی صورت گیرد در آینده نه چندان دور ممکن است بسیاری از دانش‌آموزان به چاقی مفرط مبتلا شده و یا با انحراف قامت روبرو شوند.

کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش نهاوند تجهیز مدارس به وسایل ورزشی را زمینه‌ساز توسعه فعالیت‌های ورزشی در بین دانش‌آموزان عنوان کرد و یادآور شد: یکی از ابزارهای مهم توسعه فعالیت‌های ورزشی و تندرستی در مدارس به ویژه آموزشگاه‌های محروم وجود تجهیزات و وسایل ورزشی است که بر همین مبنا امسال با نگاه مسوولان توجه خوبی به این امر شده است.

وی به موفقیت‌های ورزشی دانش‌آموزان نهاوند در مسابقات دانش‌آموزی پرداخت و گفت: دانش‌آموزان این شهرستان در مسابقات ورزشی سال تحصیلی گذشته در سطح استان و کشور درخشش خوبی داشتند و رتبه‌های برتر را در برخی رشته‌ها کسب کردند.

سیاوشی گفت: تابستان امسال تیم بسکتبال دوره متوسطه دوم پسران و دختران نهاوند موفق شدند در کشور مقام پنجم مسابقات دو و میدانی را کسب کنند، یکی از دانش‌آموزان این شهرستان موفق شد در بخش انفرادی مقام سوم و دانش‌آموز دیگر نیز مقام پنجم را برای استان کسب کند./فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام