تازه های سایت

کد مطلب: 38898
8. مهر 1398 - 8:36
سرپرست جهاد کشاورزی نهاوند گفت: با آغاز برداشت سیب از باغات نهاوند پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۶۷ هزار تن محصول سیب درختی از نوع قرمز و زرد در این شهرستان برداشت شود.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علی کمالی‌نژاد اظهار کرد: شهرستان نهاوند یکی از مراکز مهم تولید سیب درختی در سطح استان است که بیش از 50 درصد تولید آن در این شهرستان صورت می‌گیرد.

وی افزود: این شهرستان دارای 2 هزار و 700 هکتار باغ سیب است که در صورت وجود شرایط مناسب و نبود سرمازدگی از هر هکتار 25 تن محصول برداشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند گفت: سیب مازاد بر مصرف این شهرستان در سردخانه‌های نهاوند و بروجرد نگهداری می‌شود و بخشی هم از آن به صورت تازه‌خوری به بازار تهران، نهاوند و استان‌های همجوار صادر می‌شود.

وی کمبود سردخانه را یکی از مشکلات شهرستان برای نگهداری محصولات تولیدی ذکر کرد و افزود: در شهرستان نهاوند دو سردخانه وجود دارد که بخشی از محصولات تولیدی کشاورزان در آنجا نگهداری و با توجه به ظرفیت محدود مابقی به شهرهای اطراف فرستاده می‌شود.

کمالی‌نژاد افزود: از ابتدای شروع برداشت سیب تاکنون حدود 15 درصد محصول برداشت شده که البته بخشی از سیب‌های برداشتی به صورت پادرختی است.

وی از شروع برداشت محصول گردو از باغات نهاوند خبر داد و افزود: در این شهرستان 3 هزار و 500 هکتار باغ گردو وجود دارد که از هر هکتار سه تن محصول برداشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند در پایان افزود: شهرستان نهاوند دارای 13 هزار و 500 هکتار باغ شامل سیب، هلو، شلیل، گردو، آلو، گیلاس و سایر میوه‌هاست که سالانه بیش از 150 هزار تن انواع محصولات را تولید و روانه بازار مصرف می‌کند./فارس

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

نا امیدی مردم از اداره جهاد.چرا جهاد کشاورزی نهاوند جشن برداشت برند میوه ها ومحصولات نهاوند را نمی گیرد.۱-سیب۲-هلو۳-انگور۴-گردو۵-خیار۶-گوجه۷-آفتابگردان۸-کلزا۹-زعفران

دیدگاه شما