تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 38704
24. شهريور 1398 - 8:46
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نهاوند گفت:امسال با نظارت بیشتر بر ورود دام در مراتع شهرستان نهاوند، تولید علوفه در این شهرستان ۷۰۰ تن افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علی ده پهلوان گفت: هر سال بین ۶ هزار و ۸۰۰ تا ۶ هزار و ۸۵۰ تن علوفه در مراتع شهرستان نهاوند تولید می‌شد و با کنترل زمان ورود دام به مراتع امسال تولید علوفه در مراتع شهرستان به ۷ هزار و ۵۰۰ تن رسید.

او با بیان اینکه امسال با اکیپ‌های نظارتی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان  مانع ورود دام عشایر قبل از ۱۵ اردیبهشت و دام روستاییان قبل از پایان وفروردین ماه به مراتع شدیم افزود: امسال ۳ اکیب نظارتی سیار در گردنه سوله، ورازنه و تازناب و دو اکیب سیاردر مراتع  و دو اکیب ثابت در ورودی گردنه گاماسیاب و بره فراخ برای جلوگیری از ورود زود هنگام دام‌ها به مراتع مستقر کردیم.

ورود زود هنگام دام به مراتع باعث می‌شود تا علوفه‌های بهاری خورده و این علوفه‌ها رشد کافی نداشته باشند.

 ریس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نهاوند گفت: ما در شهرستان نهاوند با وجود بارش ۱۶۲ میلی متری باران در یک شبانه روز شاهد وقوع سیلاب کمی بودیم و مراتع و پوشش خوب علوفه‌ای مانع از جاری شدن سیلاب در منطقه شد.

ده پهلوان اظهار داشت: پوشش گیاهی در مراتع باعث نفوذ پذیری آب در زمین، حفظ خاک و مانع روان شدن سیلاب و خسارت به مردم و کشاورزان می‌شود.

 انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند