تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 38104
30. تير 1398 - 8:14
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی از اجرای ۳ پروژه راه‌سازی با ردیف اعتبار ملی در شهرستان نهاوند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام نیا در حاشیه بازدید از پروژه‌های راهداری شهرستان نهاوند اظهار داشت: طی سال گذشته باهدف ایمن‌سازی محورهای روستایی شهرستان و با توجه به‌ضرورت موجود مجوز ایمن‌سازی و بهسازی ۷۶ کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان نهاوند از وزارت راه و شهرسازی اخذ و تأمین اعتبارشد.

وی با اشاره به اینکه برای استان همدان مجوز بهسازی ۸۶ کیلومتر راه روستایی صادرشده که بخش قابل‌توجه آن مربوط به شهرستان نهاوند است، تصریح کرد: ازآنجاکه شهرستان نهاوند و برخی از نقاط آن همچون سراب‌های گیان و فارسبان دارای جنبه توریستی و گردشگری دارد با همراهی مسئولین استان و شهرستان نهاوند عملیات بهسازی و تعریض محور نهاوند-گیان به طول ۱۸ کیلومتر آغاز شد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پروژه تعریض سه‌راهی دفول-بروزل-سراب فارسبان به طول ۱۸ کیلومتر در حال حاضر به مناقصه رفته و ۲ پیمانکار درخواست همکاری داده‌اند.

وی بابیان اینکه دیگر پروژه روستایی نهاوند که دارای جنبه تفریحی، توریستی و ورزشی است محور نهاوند-دهفول به طول ۶ کیلومتر است، گفت: عملیات اجرایی این پروژه هفته گذشته با حضور مسئولین آغاز شد و هم‌اکنون نیز با تمام توان در حال انجام است.

بهرام نیا با اشاره به پروژه راه‌های روستایی همچون توانه-اسدآباد، اکبرآباد-شریف آباد، هادی آباد-رزینی تصریح کرد: در حال حاضر در کشور ۷۰ هزار پروژه وجود دارد که ۶۵ هزار پروژه آن استانی و ۵ هزار پروژه دیگر ملی است.

وی بابیان اینکه این تعداد پروژه حداقل ۲۰ سال زمان برای اتمام و بهره‌برداری نیاز دارند، گفت: سالانه در محور نهاوند-آورمان نزدیک به ۴۵۰ نفر کشته و مجروح می‌شوند کهبا بازدیدهای ترتیب داده‌شده و دعوت مسئولین وزارت راه و شهرسازی به شهرستان سه پروژه نهاوند-کنگاور، نهاوند-بروجرد و نهاوند-آورزمان-ملایر با ردیف اعتبار ملی اخذ مجوز شده است.

احداث ۱۵۰ کیلومتر راه اصلی جدید در استان همدان

معاون توسعه راه‌های استان همدان نیز گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی ایمن‌سازی و تعریض ۱۵۰ کیلومتر راه اصلی در استان همدان در حال انجام است.

حبیب نادیان رفیع ادامه داد: از این میزان ۴۰۰ کیلومتر در حوزه استحفاظی شهرستان نهاوند قرار دارد.

معاون توسعه راه‌های استان همدان با اشاره به اینکه سال گذشته پروژه راه‌های نهاوند-کنگاور و نهاوند-بروجرد به ترتیب دارای یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و ۸۷۰ میلیون تومان اعتبار بوده است، گفت: پروژه محور نهاوند آور زمان ملایر در سال گذشته دارای ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار بوده که خوشبختانه ۱۰۰ درصد آن تخصیص پیداکرده است.

وی افزود: خوشبختانه طی سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۶ به سبب ایمن‌سازی‌های صورت گرفته در سطح استان همدان ۸۵ درصد تلفات جانی در جاده‌های استان کاهش داشته است.

دیدگاه شما

پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد