تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 38063
22. تير 1398 - 8:19
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به منبت‌کاران روستای دهفول، گفت: روستای دهفول دارای ۱۶۰ منبت‌کار هنرمند است که همین ظرفیت سبب شده علاوه بر راه اندازی خوشه مبل و منبت، به فکر راه اندازی ناحیه مبل و منبت در این منطقه نیز باشیم.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام‌نیا در مراسم کلنگ‌زنی پروژه آسفالت راه روستایی روستای دهفول نهاوند  اظهار داشت: در حال حاضر 70 هزار پروژه ناتمام در سطح کشور وجود دارد که اتمام این پروژه‌ها حداقل به 20 سال زمان نیاز دارد.

وی تصریح کرد: با وجود این تعداد پروژه نمیه‌کاره در سطح کشور، مجلس با دولت توافق کرده‌اند که امسال هیچ پروژه جدیدی در کشور تعریف نشود و پروژه‌های نمیه‌کاره در دست اقدام قرار بگیرند.

بهرام‌نیا افزود: در طول سه سال اخیر با وجود این شرایط بد مالی پروژه‌های مهم و قابل توجهی در شهرستان کلنگ‌زنی شده است و به ویژه در حورزه راه‌ها، پروژه‌های قابل توجهی شروع به کار شده‌اند.

وی عنوان کرد: با وجود  شرایط بد مالی کشور، احداث و بهسازی  67 کیلومتر از جاده‌های روستایی و مواصلاتی به مناطق گردشگری  در دستور کار قرار گرفته است که اتفاق مهمی برای نهاوند به شمار می‌آید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: در حال حاضر یک لاین به مسیر  نهاوند- سراب گیان به طول 18 کیلومتر و یک لاین نیز به سه راهی دهفول به برزول و از برزول به سه‌راهی فارسبان به طول 19کیلومتر اضافه خواهد شد.

بهرام‌نیا تاکید کرد:  76 کیلومتر مسیر باقی مانده مربوط به راه‌های روستایی قشلاق به راوند، توانه به اسدآباد، اکبرآباد به شریف‌آباد و غیره است که عملیات اجرایی آنها نیز آغاز شده است.

وی گفت: همچنین در حوزه‌ محورهای مواصلاتی اصلی نیز پروژه‌های مهمی مانند محور‌ نهاوند_ آورزمان_ ملایر، محور نهاوند به بروجرد و محور نهاوند به کرمانشاه تا سه راهی کنگاور با تزریق اعتبارات ملی کار در حال انجام است.

بهرام‌نیا اظهار داشت: پروژه راه روستایی دهفول نیز که امروز کلنگ‌زنی شد کارکرد گردشگری دارد و چند روستا را به هم متصل می‌کند به همین دلیل قطعا انجام این پروژه در ایجاد اشتغال و ایجاد درآمد موثر خواهد بود.

وی تصریح کرد: سال گذشته نیز دو میلیارد تومان اعتبار برای شبکه آب‌رسانی روستای دهفول جذب  و خوشبختانه مشکل آب این روستا حل شد.

بهرام‌نیا با اشاره به منبت‌کاران روستای دهفول، افزود: روستای دهفول دارای حدود 160 منبت‌کار هنرمند است و سال گذشته با تلاش‌های که انجام شده خوشه مبل و منبت دهفول را راه‌اندازی کردیم و به زودی ناحیه مبل و منبت دهفول نیز راه‌اندازی می‌شود.

نماینده مردم نهاوند در مجلس عنوان کرد: امیدورایم مبل و منبت‌کاران روستای دهفول با تلاش و همت بتوانند بار دیگر مبل و مبنت دهفول را احیا کنند و مانند ملایر روستای دهفول به عنوان قطب مبل و منبت منطقه‌ای تبدیل شود.

بهرام‌نیا با اشاره به وضعیت سراب‌های نهاوند نیز بیان کرد: در سراب‌های شهرستان در مقایسه با چند سال گذشته تحولات مهمی انجام شده و زیرساخت‌های گردشگری قابل توجهی در این سراب‌ها ایجاد شده است.

وی گفت: خوشبختانه اخیرا نیز  با حضور معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان در نهاوند موفق شدیم هفت میلیارد تومان اعتبار برای سه سراب گیان، گاماسیاب و فارسبان جذب کنیم.

بهرام‌نیا تاکید کرد: خوشبختانه نگاه مدیریت ارشد استان به شهرستان نگاه ویژه‌ای است که جای تشکر ویژه از ایشان را دارد و ما باید از این فرصت برای توسعه شهرستان استفاده کنیم.

اقدامات نماینده مردم نهاوند در حوزه پروژه‌های راه نهاوند بی‌سابقه است

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان نیز در ادامه این مراسم گفت: به دلیل مشکلات مالی و کمبود منابع طی سه سال اخیر در کل استان حتی ده کیلومتر ابلاغ پروژه های راه و شهرسازی نداشته‌ایم ولی با تلاش‌های نماینده مردم نهاوند در مجلس حدود 150 میلیارد تومان پروژه راه را در شهرستان نهاوند به قرارداد رسانده‌ایم.

نادیان اظهار داشت: تلاش‌ها و اقدامات نماینده مردم نهاوند در حوزه پروژه‌های راه در این شهرستان بسیا ر قابل توجه و به جرأت می‌توان گفت در طی تاریخ نهاوند بی‌سابقه بوده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر پروژه‌های مهم و قابل توجهی در حوزه محورهای مواصلاتی نهاوند با تزریق اعتبارات ملی در دست اقدام قرار دارد که از جمله این پروژه‌ها می‌توان به محور‌ نهاوند_ آورزمان_ ملایر، محور نهاوند به بروجرد و محور نهاوند به کرمانشاه تا سه راهی کنگاور اشاره کرد.

نادیان افزود: پروژه زیرسازی و آسفالت راه روستایی دهفول به طول 6 کیلومتر و اعتبار آن 650 میلیون تومان است که با قیری که در استان برای این پروژه در نظر گرفته شده مجموعا یک میلیارد و 400 میلیارد تومان برای این پروژه اعتبار هزینه خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا