تازه های سایت

کد مطلب: 37245
18. فروردين 1398 - 13:46
فرماندار نهاوند بابیان اینکه خسارت سیل در نهاوند همچنان ادامه دارد، گفت: ادارات نهاوند آمار نهایی خسارت سیلاب را فعلاً اعلام نکنند چراکه امکان افزایش آن وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مراد ناصری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم شهرستان نهاوند یار و یاور مسئولان و هم‌وطنان خود بوده‌اند و کمک‌های خود را برای رسیدن به دست سیل‌زدگان جمع‌آوری کردند؛ تصریح کرد: در حال حاضر سپاه پاسداران، هلال‌احمر و کمیته امداد و برخی ادارات نیز در حال جمع‌آوری کمک‌های مردمی هستند.

فرماندار نهاوند با اشاره به شرایط بحرانی روزهای گذشته در شهرستان نهاوند به سبب بارش باران سیل‌آسا و برف شدید، گفت: ستاد بحران شهرستان نهاوند با توجه به هشدار هواشناسی و اعلام خارج شدن وضعیت آب و هوایی از حالت عادی از ساعت اولیه در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفت.

وی بابیان اینکه در راستای کاهش اتلاف وقت به همه بخشداران در راستای تجهیز کردن بخش‌ها اختیار تام داده شد، گفت: در شهرستان علی‌رغم کمبود برخی امکانات اداری حدود ۳۰ دستگاه ادوات مکانیکی شامل گریدر، لودر، کفی و غیره برای مواجهه با بحران بکار گرفته شد.

ناصری با تأکید بر نقش اصحاب رسانه و خبرنگاران قبل، حین و پس از بحران، گفت: اطلاع‌رسانی اصحاب رسانه کمک بسیار بزرگی برای مسئولین بود و این مهم باعث شد تا نقاط ضعفمان را بشناسیم.

وی بابیان اینکه حین بحران گاز ۱۱ روستای شهرستان نهاوند به سبب برخورد گریدر اداره راه با لوله انتقال گاز قطع شد، به قطع برق ۵۵ روستا و اخلال در ارائه خدماتی چون تلفن سیار و ثابت و آب اشاره کرد و گفت: شاهد بودیم که با توجه به کمبود امکانات ادارات شهرستان تمام‌قد ایستادند و نگذاشتند مردم خاموشی را تحمل کنند.

وی بابیان اینکه به حمایت‌های استاندار و رسانه‌ها دلگرم هستیم و اطمینان داریم سهم شهرستان از اعتبارات بحران با توجه به خسارت‌ها ویژه در نظر گرفته خواهد شد، گفت: در حال حاضر با توجه به‌شدت بارش‌ها و جاری بودن سیلاب‌ها و روان آب‌ها در محورهای ارتباطی نهاوند از ادارات درخواست دارم که آمار نهایی خسارت اعلام نکنند چراکه ممکن است لحظه‌ای با بروز رانش زمین، ریزش کوه و غیره این مقدار افزایش یابد.

شهرک حیدری میراث دار یک جانمایی غیر کارشناسی است

ناصری بابیان اینکه شهرک حیدری میراث دار یک جانمایی غیر کارشناسی است، گفت: در حال حاضر برای هدایت آب‌های جاری‌شده کانال انحرافی ایجادشده اما ساخت اصولی مسیل و آبراه دفع آب‌های سطحی که از اراضی بالادست به شهرک شهید حیدری وارد می‌شود نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است.

فرماندار نهاوند بابیان اینکه سال ۹۸ سال پرکاری است، تأکید کرد: در شورای اداری شهرستان نهاوند به‌صورت ویژه به مسائل خواهیم پرداخت اما در حال حاضر همه مسئولین و دستگاه‌ها باید در راستای احصای مشکلات حوزه کاری خود دقیق و کارشناسی عمل کنند.

وی افزود: در حوزه گردشگری در سال جاری کار زیادی وجود دارد چراکه بخشی از سیمای سراب‌های نهاوند به سبب بارش باران و برف اخیر آسیب‌دیده لذا علاوه بر اصلاح و تعمیر آنچه بوده درصدد ایجاد فضایی مناسب در سراب گیان و سراب گاماسیاب با احداث ۸ برج نوری و نورپردازی خواهیم بود.

آغاز فاز سوم روشنایی سراب گیان و فاز اول روشنایی بام نهاوند

رئیس اداره برق نهاوند نیز در خصوص اقدامات انجام‌شده در حوزه برق شهرستان طی بحران اخیر، گفت: علی‌رغم بارش‌ها مشکلات خاصی در اوایل روزهای بحران در حوزه برق پیش نیامد اما با تداوم شرایط آب و هوایی و بارش سنگین برف ۳۰ پایه شبکه فشار متوسط توزیع برق شکسته شد و به تأسیسات آسیب زد.

رضا شیر دره بابیان اینکه در این بحران ۲۵ اکیپ عملیاتی شهرستان با بهره‌گیری از توان شهرستان‌های رزن و همدان در کمترین زمان علی‌رغم شرایط بحرانی خاموشی شهرستان را به صفر رساند، گفت: اداره برق شهرستان نهاوند باوجود اتمام بارش‌ها در حال حاضر در آماده‌باش برای خدمات پایدار است.

وی در ادامه از اجرای فاز سوم روشنایی سراب گیان و فاز اول روشنایی بام نهاوند در اوایل اردیبهشت خبر داد و گفت: در حال حاضر این پروژه‌ها تأمین اعتبارشده و در دست اقدام برای شرکت در مناقصه جهت انتخاب پیمانکار است.

رئیس شرکت گاز نهاوند نیز از بروز خسارت یک میلیارد و ۴۲ میلیون تومانی به تأسیسات گاز شهرستان نهاوند در بحران اخیر خبر داد و گفت: این میزان با توجه به حجم بارش‌ها و نمایان شدن خطوط انتقال بیشترین میزان خسارت استان است.

احمد ناصری افزود: در حال حاضر بخشی از لوله‌ها و تجهیزات جهت تعویض و نوسازی مشخص شده که طی روزهای آینده عملیاتی خواهد شد.

دیدگاه شما