تازه های سایت

کد مطلب: 36928
7. اسفند 1397 - 4:51
رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نهاوند از اجرای برنامه نوروزگاه در ۸ نقطه گردشگری شهرستان نهاوند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، محسن جانجان در جلسه هماهنگی اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری نوروز ۱۳۹۸ اظهار کرد: معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری شهرستان نهاوند در قالب شیوه‌های نوین و جذاب یکی از ضرورت‌های گردشگری نهاوند به‌حساب می‌آید.

وی با اشاره به تأکیدات استاندار همدان در راستای حفظ رویکرد همدان ۲۰۱۸ در برنامه‌های گردشگری شهرستان‌ها، گفت: در ایام عادی سال هر منطقه گردشگری یک فرصت برای به نمایش گذاشتن توانمندی‌های گردشگری خود را دارد اما شهرستان نهاوند با توجه برگزاری همایش ملی گردشگری و همچنین بحث همدان ۲۰۱۸ تاکنون فرصت‌های مناسبی برای معرفی داشته است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نهاوند با تأکید بر اینکه نوروز فرصتی مجدد برای معرفی شهرستان نهاوند است، اظهار کرد:خوشبختانه شهرستان نهاوند طی سال گذشته در بحث اجرای نوروزگاه ها با حمایت‌های صورت از طرف اصحاب رسانه، بخشداران، شورای اسلامی روستاها و دهیاران گامی مؤثر در راستای معرفی ظرفیت‌های گردشگری برداشته‌شده است.

وی گفت: در بحث تهیه بروشور و نقشه‌های گردشگری برای گردشگران نیز اقدامات لازم انجام‌شده و در حال حاضر با مشخصات لازم برای توزیع آماده هستند.

وی افزود: در این نقشه اماکن تفریحی، گردشگری، موزه‌ها و اماکن خدماتی و رفاهی مشخص‌شده تا گردشگران به‌راحتی بتوانند از خدمات ارائه‌شده در شهرستان بهره‌مند شوند.

جانجان با اشاره به اینکه نهاوند با برپایی ۸ نوروزگاه آماده استقبال از گردشگران نوروزی می‌شود، گفت: این برنامه از سوم تا ۱۲ فروردین‌ماه در اماکن گردشگری چون سراب‌های گیان، گاماسیاب، فارسبان و کنگاور کهنه و همچنین تپه تاریخی بابا قاسم، بام تفریحی نهاوند، روستای ملوسان و گنبد کبود برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه این برنامه در قالب برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی، شاهنامه‌خوانی، اجرای نمایش و بازی‌های بومی محلی، طبخ آش‌های محلی شهرستان و غیره اجرا خواهد شد، گفت: برنامه استقبال از نوروز نیز روز اول فروردین ساعت ۱۱ صبح با حضور مسئولین، مردم و هنرمندان و نوازندگان محلی در شهرستان برگزار می‌شود.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نهاوند اظهار کرد: شهرستان نهاوند با دارا بودن ۱۳ چشمه سراب طبیعی بکر و کم‌نظیر و همچنین وجود ۲۶۴ اثر تاریخی ملموس و غیرملموس در شهرستان آماده استقبال از گردشگران نوروزی است.

وی با اشاره به اینکه نهاوند طی سال‌های اخیر موردتوجه مسئولین ارشد کشور و استان قرارگرفته است، تأکید کرد: در تلاش هستیم با همکاری اعضای ستاد تسهیلات سفر و همچنین اصحاب رسانه شهرستان در راستای معرفی ظرفیت‌های نهاوند بیش‌ازپیش قدمی مثبت برداریم.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام