تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 36438
10. دى 1397 - 8:38
رئیس اداره ورزش نهاوند، گفت: ساخت و توسعه خوابگاه‌های ورزشی در نهاوند در دستور کار است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مهرداد سعدی نژاد رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نهاوند در نشست خبری با خبرنگاران نهاوند و ورزشی نویسان استان همدان، گفت: خوشبختانه به‌واسطه نقد شما خبرنگاران از بدو ورود بنده توانستیم بسیاری از مشکلات موجود را حل‌وفصل کنیم.

وی با اشاره به اینکه کار خوب شما به ما انگیزه داد، گفت: وقتی عمیقاً به این مسئله پرداختیم دیدم با نقدی که صورت گرفت فرماندار و نماینده محترم به اداره ورزش توجه ویژه‌تری کردند و با تزریق اعتبارات توانستیم دوش‌های سالن کشتی شهرستان که بیش از 11 ماه بود بدون دوش حمام بود را بااعتبار 13 میلیون تومان تعمیر کنیم.
رئیس اداره ورزش و جوانان نهاوند با اشاره به گزارشی اجمالی در خصوص عملکرد اداره ورزش و جوانان شهرستان، گفت: حوزه ورزش یک حوزه وسیع است که علاوه بر وسعت دارای هیجانات خاص است چراکه با افراد ورزشکاری روبه‌رو هستند که انگیزه‌های خوب دارند.
وی بابیان اینکه همه اقشار و افکار و سلیقه‌های مختلف در ورزش حضور دارند، گفت: طی سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بحث اعزام ورزشکاران در رده‌های سنی مختلف 12 درصد افزایش اعزام به معنی حضور در مسابقات، اردوها و برنامه‌های استانی و کشوری داشته‌ایم.
سعدی نژاد با اشاره به اینکه در برخی رشته‌های ورزشی بیش از 8 بار اعزام در سال داریم، گفت: در حال حاضر در شهرستان نهاوند حدود 35 هیئت ورزشی فعال باانگیزه حضور دارند که در مسابقات مختلف کشوری دارای نماینده هستند.
وی بابیان اینکه اعزام‌های این هیئت‌ها در سال بیش از 600نفر است، گفت: این آمار سوای از اعزام‌های هیئت فوتبال شهرستان است.
رئیس اداره ورزش و جوانان نهاوند با اشاره افزایش 9درصدی کسب مدال‌های استانی نسبت به سال قبل، گفت: خوشبختانه امسال 4 ورزشکار شهرستان در مسابقات المپیک آسیایی حضور داشتند و از این 4 نفر یک مدال نقره توسط فرود ظفری ووشوکار نهاوندی کسب شد که در بد ورود بنده بوده که نشان از تلاش‌های همکاران گذشته دارد.
وی بابیان اینکه شهرستان نهاوند برای اولین بار در 5 رشته ورزشی در مسابقات لیگ برتر نماینده اعزام کرده است، گفت: خوشبختانه این مهم با رایزنی‌های مختلف در رشته‌های فوتبال، ووشو، بسکتبال دوچرخه‌سواری و جودو در سطح آقایان و خانم‌ها انجام‌شده است.
سعدی نژاد با اشاره به اینکه در بحث اعزام‌ها به لیگ‌های برتر در استان بعد از همدان دومین شهرستان هستیم، گفت: در برخی رشته‌ها شهرستان نهاوند با دو یا سه ورزشکار به‌تنهایی نماینده استان بوده است که این باعث افتخار ورزش نهاوند است.
وی افزود: در حال حاضر تیم بسکتبال استان از ظرفیت نهاوند استفاده می‌کند.
رئیس اداره ورزش و جوانان نهاوند در خصوص واگذاری سالن‌های ورزشی شهرستان، گفت: اداره ورزش و جوانان شهرستان‌ها در قبال باشگاه‌های ورزشی با توجه به اینکه خصوصی هستند دخالتی نداریم چراکه خود دارای درآمد هستند.
وی با اشاره به هزینه 25 تا 30 میلیون تومانی برای تیم گرین کشاورز، گفت: با درخواستی که این تیم با توجه به اینکه در لیگ حضور داشتند به‌صورت کلی در بحث البسه که نماینده شهرستان کمک کردند و بحث اعزام‌ها و غیره این مبلغ هزینه شده است.
سعدی نژاد با اشاره به اینکه تیم گرین کشاورز از طرف ما و نماینده شهرستان جهت هزینه رفت‌وآمد هزینه چمن و لباس ورزشی حمایت شدند، اظهار کرد: در حال حاضر شرایط خاص است چراکه منابع محدود است.
وی با اشاره به اینکه اداره ورزش و جوانان نهاوند در یک روز 18 اعزام داشته است، گفت: ما وظیفه‌داریم در بحث اعزام، اسکان و تغذیه ورزشکاران تمام‌قد بایستیم حال اگر اداره ورزش بدهی دارد برای این مسئله است چراکه منابعی در اختیار نداشته و نداریم.
رئیس اداره ورزش و جوانان نهاوند با اشاره به این از اردیبهشت تا مهرماه بیشترین اعزام‌ها انجام می‌شود، گفت: علاوه بر این‌ها المپیادهای ورزشی نیز در بحث نخبگان نوجوان نیز در شهرستان انجام‌شده است.
وی با اشاره به نوسازی کف‌پوش سالن حجاب بعد از 25 سال که در روزهای آینده انجام می‌شود، گفت: 16 اتاق مجموعه ورزشی بانوان که بلااستفاده بود با بهره‌گیری از توان خیرین به دنبال ایجاد خوابگاه ساز آن هستیم چراکه بیش از 120 تخت می‌شود در آنجا ایجاد کرد.
سعدی نژاد بابیان اینکه خوابگاه مجموعه ورزشی علیمرادیان واگذارشده و هیچ دخل و تصریفی در آن نداریم، گفت: در حال حاضر نیز خوابگاه مجموعه بانوان با 30 درصد پیشرفت فیزیکی در حال سخت است.
وی بابیان اینکه اگر مشکل خوابگاه ورزشی در نهاوند مرتفع شود ظرفیت برگزاری مسابقات کشوری در شهرستان راداریم، گفت: اگر مشکل خوابگاه نداشتیم تاکنون بیش از 4 تا 5 مسابقه قهرمان کشوری را که درخواست میزبانی دادیم در نهاوند اجرا می‌کردیم اما متأسفانه فدراسیون به خاطر عدم وجود خوابگاه نپذیرفتند.
رئیس اداره ورزش و جوانان نهاوند بابیان اینکه سرویس‌های بهداشتی سالن کشتی نهاوند نیز نوسازی شده‌اند، گفت: نهاوند بعد از فوتبال در بحث کشتی بیشترین مربیان را دارد.
وی با اشاره تعویض رویه تشک‌ها کشتی شهر نهاوند و فیروزان، تجهیز امکانات ورزشی زندان نهاوند و ایجاد شرایط ورزش باستانی در زندان نهاوند، گفت: خوشبختانه اقداماتی در حوزه عمرانی انجام‌شده اما به دنبال رسانه‌ای کردن آن‌ها پیش از اقدام نبودیم.
سعدی نژاد بابیان اینکه شهرستان نهاوند دارای 5سمن است که 3 سمن دیگر نیز در شرف ثبت است، گفت: مجمع خیرین ازدواج طی سال گذشته و امسال رتبه نخست استان را کسب کرده‌اند.
وی گفت: از بدو ورود ما در 40 روستای نهاوند با حمایت نماینده مردم نهاوند و فدراسیون ورزش‌های بومی محلی توپ و البسه ورزشی در بین جوانان و نوجوان ورزشکار توزیع کردیم.
سعدی نژاد با اشاره به اینکه اکثر سالن‌های جدید شهرستان بهروش‌های جدید ساخته‌شده‌اند، گفت: در حال حاضر هیچ‌یک از هیئت‌های ورزشی نهاوند به‌صورت اختصاصی سالن ورزشی نداریم اما به عقیده بنده ورزش‌هایی که ظرفیت‌های آسیایی دارند نیازمند محفل اختصاصی است که متأسفانه در حال حاضر منحصر به ساخت سالن‌های بزرگ‌شده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه یکی از پروژه‌های ملی که اخیراً بااعتبار 3 میلیارد تومان در محل شهرک طالقانی در حال ساخت راست استخری شهرک طالقانی است که در حال ساخت است.
رئیس اداره ورزش و جوانان نهاوند با تأکید بر اینکه در حال حاضر پروژه‌هایی داریم که در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسند، گفت: این پروژه‌ها در چند ماه گذشته عملیات ساخت آن‌ها متوقف‌شده بود که خوشبختانه در حال حاضر سالن ورزشی قلعه قباد، باباقاسم سالن باستانی علیمرادیان و دهفول، چمن ورزشی گیان، برزول و فیروزان با پیگیری‌های صورت گرفته در حال ساخت و بهره‌برداری هستند.
وی گفت: سالن ورزشی روستای باباقاسم که عملیات ساخت آن درزمانی متوقف‌شده است به حمایت مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان با توجه به افزایش قیمت‌ها 30 درصد به مبلغ قرارداد آن‌ها اضافه شد.
وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی جهت افزایش توان تئوری و عملی، گفت: در بخش زرین‌دشت نیز نمایندگی ورزش فعال‌شده است که در حال حاضر هم شهرگیان متقاضی ایجاد دفتر نمایندگی هستیم.

دیدگاه شما

پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد