تازه های سایت

کد مطلب: 36315
23. آذر 1397 - 14:25
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه ایستگاه قطار در شهرک شهید حیدری نهاوند با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان به زودی کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام‌نیا در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان نهاوند که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در سطح کشور 70 هزار پروژه ملی و استانی نمیه کاره وجود دارد که از این تعداد پنج هزار پروژه ملی و 65 هزار پروژه استانی هستند.

وی تصریح کرد: حداقل زمانی که برای تکمیل این تعداد پروژه نمیه کاره در کشور برآورد شده 20 سال است و از همین روی بین دولت و مجلس تفاهمی ایجاد شده که پروژه جدید ملی در کشور تعریف نشود زیرا دولت منابع کافی برای انجام پروژه جدید ندارد.

بهرام‌نیا افزود: در شرایط فعلی دولت منابع کافی و اعتبار ندارد و از همین روی ما نمی‌توانیم پروژه ملی جدیدی در کشور تعریف کنیم زیرا دولت منابع را برای پروژه‌های نمیه کاره در نظر گرفته است.

وی عنوان کرد: با توجه به این شرایط و با وجود نبود منابع اما خوشبختانه ما توانسیم با همدلی و همراهی مسئولین شهرستان و مسئولین استان چهار پروژه ملی جدید برای شهرستان نهاوند تعریف کنیم که خوشبختانه همه این پروژه‌ها عملیاتی شدند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: کسی باور نمی‌کرد که سد گرین مجددا شروع به کار کند که خوشبختانه الان دو هفته است که این پروژه مجددا شروع به کار کرده است و تجهیز کارگاه این پروژه نیز صورت گرفته است.

بهرام‌نیا گفت: همچنین پروژه ایستگاه قطار در شهرک شهید حیدری نهاوند با اعتبار 170 میلیارد تومان به زودی کلنگ‌زنی می‌شود.

وی اظهار داشت: پروژه ملی دیگر محور نهاوند_آورزمان_
ملایر است که این پروژه نیز شروع به کار کرده و پیمانکار جدیدی برای این پروژه انتخاب شده است که هشت کیلومتر از این محور را با اعتبار 100 میلیارد تومان انجام خواهد داد.

بهرام‌نیا تاکید کرد: برای ساماندهی محور نهاوند به کرمانشاه از کرمانشاه به شهرک خزل در حال ارزیابی پیمانکار هستند که بیاید و کار در این محور را شروع کند.

وی تصریح کرد: ساختمان دانشگاه ملی نهاوند با 9 میلیارد تومان اعتبار ظرف مدت دو سال ساخته شد که این پروژه نیز در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

بهرام‌نیا افزود: احداث کارخانه قند در نهاوند از مطالبات و آروزهای دیرینه کشاورزان و مردم شهرستان بوده است که خوشبختانه در ماه گذشته با دستان وزیر محترم کشاورزی کارخانه پنج هزار تنی تولید قند و شکر در شهرستان کلنگ‌زنی شد.

وی عنوان کرد: همچنین دو زیرگذر کفراش و سه راهی شهرک نیز هر کدام با دو میلیارد تومان اعتبار در حال ساخت هستند و همه مسئولین شهرستان پابه‌ رکاب هستند و دارند کار می‌کنند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در طول 38 سال گذشته فاز اول و دوم بهسازی در 50 روستای شهرستان انجام شده و ظرف مدت سه سال اخیر بهسازی در 50 روستای شهرستان انجام شده است.

بهرام‌نیا گفت: در حال حاضر از ظرفیت بخش غیردولتی پنج مدرسه در روستاهای شهرستان در حال ساخت است و بهسازی پنج روستای شهرستان نیز در دست اقدام قرار دارد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در سراب‌های شهرستان اقدامات خوبی انجام گرفته و سراب گیان قرار است به اکوکمپ تبدیل شود و 76 کیلومتر از جاده‌های روستایی شهرستان ساماندهی می‌شوند. 

بهرام‌نیا با بیان اینکه با انجام این اقدامات شهرستان به یک کارگاه عمرانی و سازندگی تبدیل شده است، افزود: پروژه‌های نمیه تمام زخمی در سطح شهرستان زیاد است که باید تلاش کنیم اعتبارات را برای تمام کردن این پروژه‌های نمیه تمام بگذاریم و این پروژه‌ها را به سرانجام برسانیم.

وی عنوان کرد: متاسفانه وضعیت کود شیمیایی در شهرستان خوب نیست و با وجود اینکه اخیرا از بندرعباس مقادیر قابل توجهی کود شیمیایی وارد همدان کرده‌ایم این کودها در انبارهای همدان ذخیره شده‌اند و چرا  همدان در حق نهاوند اجحاف می‌کند و کود مورد نیاز را در اختیار شهرستان قرار نمی‌دهند./تسنیم

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما