تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 36073
27. مهر 1397 - 12:32
فرماندار نهاوند گفت: زلزله عصر پنجشنبه در این شهرستان هیچ گونه خسارت جانی نداشته است و در حال شناسایی خسارت های مالی احتمالی هستیم و هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مراد ناصری با اشاره به جانمایی ۴ منطقه اردوگاهی برای اسکان اضطراری در مواقع بحران، گفت: در ۴ بخش مرکزی، خزل، فیروزان و زرین دشت و همچنین منطقه شهری نیز محلی برای استقرار چادر از قبل مهیا شده است.

ناصری گفت: ساعت ۱۸ و ۴۴ دقیقه پنج شنبه ۲۶ مهر ماه زمین لرزه ای با قدرت ۴.۱ ریشتر در عمق ۱۲ کیلومتری زمین در ۵ کیلومتری جنوب شرقی نهاوند روستاهای حومه شهرستان را لرزاند.

وی افزود: ستاد بحران شهرستان در پی وقوع این زلزله جهت بررسی وضعیت تشکیل جلسه داده و خسارت های احتمالی در حوزه های آب، برق، گاز و تلفن ارزیابی خواهند شد.

ناصری گفت: بنا به گزارش هلال احمر نیز انبار اقلام ضروری شهرستان پر است و هیچ گونه مشکلی در بحث تامین وجود ندارد، همچنان که شهرستان ها و استان های معین شهرستان نهاوند نیز در این زمینه آماده هستند.

فرماندار نهاوند افزود: زلزله عصر پنجشنبه در این شهرستان هیچ گونه خسارت جانی نداشته است و در حال شناسایی خسارت های مالی احتمالی هستیم و هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم.

وی اظهار داشت: تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر و تیم هایی متشکل از دهیاران از همان ساعات نخست به روستاها اعزام شده و در حال ارزیابی مناطق روستایی هستند.

فرماندار نهاوند با اشاره به فرسوده بودن بخش زیادی از منازل روستایی گفت: احتمال می دهیم خسارتهایی در این نقاط گزارش شود.

ناصری گفت: علاوه بر تیم های ارزیاب، اداره های خدمات رسان آب، برق، گاز و تلفن در حال کنترل شبکه های توزیع هستند و تاکنون موردی از قطع شدن خدمات گزارش نشده است.

فرماندار نهاوند با بیان اینکه زلزله نهاوند پس لرزه ای نداشته است ، افزود: پس لرزه ها از طریق مرکز زلزله نگاری برای ما ارسال می شود مگراینکه کمتر از 2 ریشتر باشد.

ناصری خاطرنشان کرد: شهرستان ملایر، معین نهاوند در مواقع بحرانی است و چنانچه نیاز به امدادرسانی باشد نیروهای این شهر به کمک مردم نهاوند می آیند.

وی گفت: بر اساس تصمیم گیری ستاد بحران از شب گذشته تمام بخش های نهاوند در حال آماده باش کامل هستند و جای هیچ گونه نگرانی برای مردم نیست.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام