تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 31526
14. تير 1396 - 8:29
در سحرگاه سی‌ام بهمن‌ماه 1352 در زندان‌های ستم‌شاهی، شش گل خوش بوی محمدی (ص) به گلستان احدی پیوستند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، شهرستان نهاوند به وجود داشتن شهدای فراوانی که از قبل و بعد از انقلاب داشته به خود می‌بالد. شهدای انقلاب، دفاع مقدس و شهدای ترور و اکنون هم شهدای مدافعین حرم که خانواده‌های فراوانی از این موهبت الهی بی‌بهره نبوده و مفتخرند عضوی از ایشان نقشی در این انقلاب داشته و با خونش درخت پربار نظام اسلامی را آبیاری نموده است.

 اکنون برای تداوم راه این بزرگواران سعی بر آن داریم که با معرفی شهدای دوران خفقان رژیم ستم‌شاهی اندکی از دینی را که بر گردن ماست ادا کرده و به نسل هوشمند و جوان کشورمان بگوییم ادامه راه این عزیزان پیروی از ولایت و تأسی از فرمایشات رهبرمعظم انقلاب است.

در سحرگاه سی‌ام بهمن‌ماه 1352 در زندان‌های ستم‌شاهی، شش گل خوش بوی محمدی (ص) به گلستان احدی پیوستند و برگی زرین بر تقویم مبارزات پرشور خود تحت زعامت و عنایات پیشوای بزرگشان حضرت امام خمینی (ره) در تاریخ مبارزات را به ثبت برسانند.

 

http://garoo.ir/sites/default/files/fullimages/1396/04/14/012.jpg

 

این جوانان انقلابی عبارت بودند از ولی‌الله سیف، بهمن منشط، حجت عبدلی، روح‌الله سیف، عباد الله خدا رحمی و ماشاالله سیف که هرکدام از این عزیزان همانند همه ما در این دنیا خواسته‌های داشتند که ترجیح دادند فارغ از فرش، عرشی باشند.

آنچه در ادامه می‌خوانید مروری مختصر به زندگی‌نامه و مرامنامه این عزیزان است:

ایشان در آخرین دقایق عمر خود به زبانی ساده و فارغ از هرگونه دل‌بستگی و وابستگی در چندین جمله خواسته‌های خود را این‌گونه بیان داشته‌اند که فارغ از مراودت‌های خانوادگی که توأم با درد رنج است ما توانستیم با رخصت از خانواده‌های معظم این عزیزان چند سطر را به رشته تحریر درآوریم.

ماشاالله سیف؛ مؤمن باشید که مؤمن کم‌حرف است و پرکار

پدر، مادر، خواهر و برادرانم شما را توصیه می‌کنم به نماز اول وقت، روزه و همچنین یاد خدا در دل شما باشد. اگر اعدامم کردند گریه و زاری نکنید زیرا که خون من از خون علی‌اکبر حسین (ع) بالاتر نیست، شیرینی تقسیم کنید و اگر امکان داشت پیکر مرا در نهاوند به خاک بسپارید.

روح‌الله سیف؛ اکنون‌که این نامه را می‌نویسم از شما تقاضای بخشش می‌نمایم، دنیا محل مُردن است و همه ما می‌میریم ولی این مرگ باید شرافتمندانه باشد و مرگی باشد که آدم با روی سپید در پیشگاه عدل الهی قرار گیرد. همیشه منظورتان به‌سوی خدا باشد.

عباد الله خدا رحمی؛ اگر جسد مرا گرفتید در نهاوند به خاک بسپارید و از مقدار پولی که ارثیه من باشد مبلغ 1000 هزار تومان به ... و بقیه را به مستمندان و برای همسایه‌ها زغال و لباس برای عیدشان بخرید.

بهمن منشط؛ پدر بزرگوارم از وقتی‌که خود را شناخته‌ام سایه پرمحبت شما بر سرم بود، مرگ حق است همه را به تقوا سفارش می‌کنم امیدوارم چون کوهی مرگ را تحمل‌کنید.

ولی‌الله سیف؛ پدر و مادر عزیز و مهربانم چندساعتی دیگر باقی نمانده که عهدی را که باخدا بسته‌ام به آن وفا کرده و همان‌طور اولین روزی که این کار شروع کردم جان خودم را در رضایت او قراردادم و در این راه از تمام مسائل زندگی چشم پوشیده و به رضایت او چشم دوختم.

حجت‌الله عبدلی؛ اکنون‌که آخرین ساعت‌های عمر من سپری می‌شود با خاطری آسوده و عشقی سرشار از ایمان وصیت خود را اعلام می‌دارم تا می‌توانید از ذکر خدا غافل نباشید، شما را به خواندن نماز به صبر و پایداری در مقابل گناه و مشکلات توصیه می‌نمایم.

 

ویژگی‌های ابوذران شهید ( برنامه خودسازی)

 

 هر حرکت و سکون جز به یاد خدا و برای خدا نباشد

نماز در اول وقت خوانده شود و در هفته یک روز روزه گرفتن

 نماز به جماعت خوانده شود و یک ساعت تأمل درآیات قرآن در هر صبح

نماز شب خواندن. دوری از گناهان کوچک و ترک مکروهات

اجتناب از دروغ و غیبت و تهمت و صداقت در گفتار و کردار

اجتناب از خوردن غذاهای لذیذ و میوه و کمک به افراد در هر شرایط

امربه‌معروف و نهی از منکر و خوش‌رویی با افراد خانواده و دیگران

احسان به حیوانات خواندن درس‌های مدرسه و دو سه ساعت مطالعه غیردرسی

یک ساعت تفکر درباره مسائل و جمع‌آوری مطالب

 حداقل سه‌ربع نرمش و ورزش در روز

هفته‌ای یک‌بار کوهنوردی و هفته‌ای یک‌شب شکنجه شدن

بررسی اعمال روزانه و انتقاد از خویش

 در نظر گرفتن کلیه مسائل امنیتی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین