تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 26631
30. فروردين 1395 - 19:13
گیمرهای تمام دنیا از سال ۱۳۶۴ سوپرماریو یا همان قارچ‌خور خودمان را در کنسول‌های نینتندو بازی می‌کنند و انگار هنوز هم کارشان با این بازی تمام نشده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  گیمرهای تمام دنیا از سال ۱۳۶۴ سوپرماریو یا همان قارچ‌خور خودمان را در کنسول‌های نینتندو بازی می‌کنند و انگار هنوز هم کارشان با این بازی تمام نشده است. با این که بیشتر گیمرها بارها این بازی کلاسیک را تا انتها طی کرده‌اند، بعضی‌ها از شست‌های فولادین‌شان را به سطح دیگر برده‌ و در اتمام بازی در سریع‌ترین زمان ممکن با یکدیگر کل می‌اندازند. این حرکت که «اسپیدران» (Speedrun) نام دارد، به معنای تمام کردن بازی در سریع‌ترین زمان ممکن است. بازی‌های مختلف، اسپیدران‌ها و رکوردهای مخصوص به خودشان را دارند.

رکورد جدید تمام کردن سوپر ماریو: ۴ دقیقه و ۵۷ ثانیه

رکورددار جدید سوپرماریو، کانالی یوتیوبی به نام «داربین» (Darbian) است. او موفق شده این بازی را در ۴ دقیقه و ۵۷ ثانیه و ۲۶۰ هزارم ثانیه با یک کنسول بازی نینتندو (NES)، به اتمام برساند.

طبق آمار موجود در وب‌سایت Speedrun.com، او با اختلاف ۰٫۰۰۰۷ ثانیه از رکورددار پیشین جلو افتاده است.

موفقیت شگفت‌آور داربین، بشر را یک قدم به رقابت با مهارت و هوش کامپیوتر نزدیک‌تر کرده (اگرچه درک این سخت است که چگونه شکست کامپیوتر توسط انسان در یک بازی ویدیویی، می‌تواند به بشر کمک کند تا در آینده‌ای نه چندان دور در مقابل ربات‌ها بایستد)، و شاید رکورد داربین، آخرین رکورد در تمام کردن سریع بازی سوپرماریو توسط یک نفر باشد.

البته ابزارهایی هم هستند که صرفا برای بازی سوپرماریو ساخته شده‌اند و تمام فوت و فن و میانبرهای این بازی را می‌دانند. این ابزارها در جایگاه انسان بازی می‌کنند توانسته‌اند سوپرماریو را در مدت زمان ۴ دقیقه و ۵۷ ثانیه و ۳۱ هزارم ثانیه تمام کنند. ویدیوی این ابزار و نحوه‌ی تمام کردن بازی‌اش در کانال TASVideoChannel یوتیوب موجود است. آخرین رکورد داربین تنها یک بیستم ثانیه از کمترین زمان انجام شده توسط چنین ابزارهایی، بیشتر است.

فکر کنید یک نژاد بیگانه از فضا در تلاش است برای حفظ گونه‌ی خود، از میان انسان‌ها و البته با استفاده از بازی سوپرماریو کارآموز بگیرد و با آزمودن مهارت استفاده از دست، سرعت واکنش و هماهنگی دست و چشم یکی از ما را انتخاب کند، داربین ناجی سیاره‌ی بیگانه‌ها می‌شود.

478625

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند