تازه های سایت

کد مطلب: 21320
16. شهريور 1393 - 23:43
مدیر توزیع برق نهاوند گفت: با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی نخستین نیروگاه گازی تولید برق استان در بخش خزل شهرستان نهاوند به بهره برداری می‌رسد.

نیروگاه گناوه

به گزارش پایگاه خبری گرو، ذبیح الله فاضلی اظهار کرد: نخستین نیروگاه گازی تولید برق استان توسط  شرکت کشت و صنعت بخش خزل  که از طرف بخش خصوصی اداره می‌شود به زودی با حضور مسئولان ارشد کشوری به بهره برداری می‌رسد.

وی گفت: این نیروگاه بدون آلودگی زیست محیطی و با سوخت طبیعی گاز کار می کند و روزانه 7 مگاوات  ساعت برق تولید می کند که بجز مصرف کارخانه کشت و صنعت خزل  که یک کارخانه تولید روغن است هر روز 4 مگاوات مازاد تولید آن به شبکه توزیع برق نهاوند وصل می‌شود.

فاضلی افزود: برای احداث این نیروگاه آقای مومنعلی خزایی مدیر کشت و صنعت خزل نهاوند به عنوان بخش خصوصی 150 میلیارد ریال هزینه کرد و برای انجام این کار 3 دستگاه ژنراتور 2/3 مگاوتی را از کشور فنلاند خریداری و در نیروگاه نصب کرده است.

مدیر توزیع برق نهاوند اظهار کرد: برای توسعه این نیروگاه در فازهای بعدی 180 میلیارد ریال دیگر اعتبار لازم است که تا کنون آقای خزایی برای احداث فاز اول مبلغ 150 میلیارد ریال هزینه کرده است که برای انجام این کار 400 میلیون تومان نیز وام دریافت کرد که در مجموع برای تکمیل دو فاز نیروگاه 330 میلیارد ریال هزینه می‌شود.

وی بیان کرد: 4مگاوات برقی که در حال حاضر به صورت آزمایشی به شبکه سراسری برق در اوج پیک مصرف در نهاوند وصل می‌شود کمک زیادی به این شرکت می‌کند که بجز آن از گرمای حاصله از نیروگاه و بخار تولید شده چرخ کارخانه روغن نیز می‌چرخد و در اتلاف انرژی سرفه جویی می شود

انتهای پیام/

دیدگاه شما