تازه های سایت

کد مطلب: 19518
21. خرداد 1393 - 12:21

حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه شهرستان نهاوند در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری گرو گفت:انتخابات ریاست جمهوری سوریه بیان واقعی احساسات همه سوریها در داخل و خارج این کشور و نشانه همبستگی ملی و حمایت آنها از ارتش و دولت در مبارزه با تروریسم بود.

وی گفت: پیام مهم حضور گسترده مردم سوریه "نه بزرگ" به مداخله جویی غربی ها و متحدانشان در امور این کشور است و اینکه آنها دموکراسی وارداتی و مورد نظر غربی ها را نمی خواهند.

وی افزود: آمریکا و دنیای غرب به دنبال آن هستند که توان کشورهای اسلامی و مسلمانان را تضعیف نموده تا از این طریق امنیت رژیم اشغالگر قدس را تامین کنند.

مغیثی بیان کرد: مثلث غربی،عربی و صهیونیستی دست به دست هم داده اند تا جبهه مقاومت سوریه را شکست دهند ولی با اتحاد ارتش و مردم سوریه در این راه نیز شکست خوردند چون آمریکا و رژیم صهیونیستی سابقه شکست های تحقیرآمیز از مقاومت اسلامی حزب الله و فلسطینیان را تجربه کردند.

امام جمعه نهاوند گفت:امریکا در طول 35 سال بعد از پیروزی انقلاب مرتبا از انقلاب اسلامی ضربه خورده و درصدد است که دست و بازوان نظام جمهوری اسلامی را را قطع کند و از صدور انقلاب اسلامی به کشورهای منطقه جلوگیری کنند.

وی افزود: امریکا با به آشوب کشیدن منطقه به فکر حفظ منافع خود و رژیم صهیونیستی است و با استفاده ابزاری از سازمان های بین المللی به حرکت های اشوب طلبانه خود رسمیت می بخشد.

امام جمعه شهر نهاوند عنوان کرد: برگزاری انتخابات در کشور سوریه باید بهانه حضور و دخالت دشمنان در این کشورها را بگیرد اما بعید است دشمنان و در رأس آنها آمریکا که به دنبال حفظ  منافع شخصی و موقعیت خود هستند دست از اقدمات خرابکارنه خود بردارند.

مغیثی اظهار کرد: یکی دیگر از پیام های انتخابات سوریه به مردم جهان این پیام بود که مردم این کشور پشتیبان مقاومت ، رئیس جمهور و ارتش خود هستند و سازش را قبول ندارند و اگر امریکا دم از دموکراسی و حقوق بشر میزند باید پیام مردم سوریه را دریافت کند.

وی گفت: اگر دشمنان در سوریه موفق شوند مقاومت را با شکست مواجه سازند بعد از آن به سراغ ایران خواهند آمد لذا نباید گذاشت که آنها به اهداف خودشان برسند.

مغیثی بیان داشت: هدف آمریکا و دیگر دشمنان اسلام از بین بردن توان دولت مقاومت سوریه است تا رضایت و خوشنودی رزیم صهیونیستی را فراهم کنند و از طرف امنیت و تدوام دولت غاصب اسرائیل را تضمین کنند.

 

دیدگاه شما