تازه های سایت

کد مطلب: 16563
1. بهمن 1392 - 8:47
پایگاه خبری گرو : معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: 345 هزار خانوار همدانی مشمول دریافت‌کننده سبد کالای دولت هستند.
s_200_150_16777215_00_images_Economic_10_4-10_sabadkala.jpg

به گزارش پايگاه خبري تحليلي گرو ، مصطفی اسدی درنشست خبری گفت: در راستای اجرایی کردن توزیع سبد کالایی دولت به اقشار مختلف جامعه، وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی امر تأمین و توزیع کالاها است.

وی با اشاره به پیگیری وزارتخانه در راستای توزیع سبد کالای دولت افزود: سبد کالا به فرهنگیان، نیروی مسلح، کارکنان دولت، خبرنگاران، مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی روستائی و عشایری، بیمه‌شدگان خاص، طلاب، مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی و خانوارهای کمیته امداد و بهزیستی تعلق می‌‌گیرد.

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به 15 هزار و 237 نفر از اقشار دریافت‌کننده سبد کالای دولت افزود: 345 هزار خانوار در استان همدان مشمول دریافت سبد کالای دولت خواهند بود.

وی توزیع سبد کالای دولت را طی دو مرحله در ماه‌های بهمن و اسفند سال جاری دانست و افزود: توزیع سبد اول در نیمه اول بهمن ماه است.

اسدی ادامه داد: توزیع سبد دوم طی اسفند ماه سال جاری است البته اجرائی کردن آن و توزیع کالاهای به خصوص، فعلاً مشخص نشده است.

وی خاطرنشان کرد: دولت برای بخش کارگری اعم از خصوصی و دولتی سبد کالایی در نظر نگرفته است.

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به استخراج مشمولین دریافت سبد کالای دولت از سوی هر یک از بخش‌های مرتبط گفت: آمار و اطلاعات افراد از سوی بخش‌های مرتبط در اختیار وزارتخانه قرار خواهد گرفت.

وی از اقلام توزیع شده در بین مشمولین دریافت‌کننده سبد کالای دولت خبر داد و افزود: 10 کیلوگرم برنج هندی، دو بطری 810 گرمی روغن، دو بسته پنیر، دو بسته 12 عددی تخم مرغ و چهار کیلوگرم مرغ منجمد به اقشار مختلف جامعه داده می‌شود.

اسدی با بیان اینکه همه کالاها به صورت رایگان است، ادامه داد: اگر شعبه‌ای مبلغی را اضافی دریافت کند به دلیل اختلاف وزن در کیلوهای مشخص شده است.

وی خاطرنشان کرد: فروشندگان اجازه هیچ گونه تعویض در اقلام توزیع شده را نخواهند داشت.

اسدی با اشاره به تأمین‌کنندگان سبد کالای دولت افزود: توزیع مرغ به عهده شرکت پشتیبانی امور دام کشور است که در همدان نیز نمایندگان آن وجود دارند.

وی ادامه داد: تأمین‌ برنج و روغن نیز به شرکت غله بازرگانی منطقه 13، تأمین پنیر به انجمن صنایع لبنی ایران و تخم مرغ به اتحادیه مرغ تخم‌گذار گذاشته شده است.

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به توزیع‌کنندگان سبد کالای دولت گفت: تعاونی فرهنگیان برای فرهنگیان و اتکا برای نیرو‌های مسلح در امر توزیع همکاری خواهند کرد.

وی افزود: تعاونی امکان برای مستمری‌بگیران و تعاونی بسیجیان و رفاه کمیته امداد و بهزیستی است.

اسدی با اشاره به وجود افراد سودجو و فرصت‌طلب در اخذ نمایندگی برای توزیع سبد کالای دولت خاطرنشان کرد: متأسفانه افراد سودجو در سطح کشور در راستای اخذ نمایندگی توزیع سبد کالای دولت اقدام کرده‌اند که باید هشدار بود.

وی نحوه توزیع کالاها را از طریق کارت الکترونیکی سرپرست خانوار دانست و افزود: احتمال توزیع سبد کالای دولتی به صورت بن، وجود دارد که شاید در اختیار خبرنگاران، طلاب و خانواده کمیته امداد و بهزیستی باشد.

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اجرائی شدن توزیع سبد کالای دولتی در سطح ملی افزود: هزینه تمام‌شده سبد کالا برای دولت 70 هزار تومان برآورد شده که البته هزینه‌های حمل و نقل، سردخانه، قراردادها و دیگر امور وجود دارد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بهاره در ماه‌های پایانی سال جاری افزود: برگزاری نمایشگاه بهاره در سطح استان به ویژه شهرستان‌های دارای امکانات لازم، اجرا خواهد شد.

اسدی زمان برگزاری نمایشگاه بهاره استان همدان را از اول اسفند تا آخر اسفند به مدت 10 روز دانست و افزود: در شهرستان همدان برگزاری نمایشگاه، نیمه دوم اسفند ماه یعنی 12 تا 24 است.

وی با اشاره به کالاهای توزیع در نمایشگاه بهاره استان همدان افزود: پوشاک، کفش، آجیل و خشک‌بار، مواد غذایی و سایر اقلام در نمایشگاه عرضه خواهد شد.

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از تخفیف پنج تا 20 کالاهای توزیع شده در نمایشگاه بهاره استان همدان خبر داد و افزود: در راستای برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه بهاره، اداره تعزیرات، اصناف و بازرسی نظارت خواهند کرد.

وی مجری برگزار کننده نمایشگاه بهاره استان همدان را اتاق اصناف دانست و افزود: توزیع میوه و مرکبات نیز به مانند سالهای گذشته به صورت کشوری توزیع خواهد شد.

اسدی از تأمین کالاهای بهاره در استان خبر داد و افزود: قیمت کالاها در راستای تنظیم بازار خواهد بود.

وی با اشاره به مرغوبیت کالاهای توزیع شده در نمایشگاه‌های بهاره استان همدان افزود: امکان وجود بخش خدماتی در توزیع کالاها وجود دارد که البته کاهش قیمت بازار به عنوان اصل خواهد بود.

دیدگاه شما