تازه های سایت

کد مطلب: 16071
18. دى 1392 - 8:44
546385_6U6ipxrF
پایگاه خبری گرو ، در مراسمی با حضور فرماندار شهرستان نهاوند، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه و سایر مسئولان شهرستانی و بخش زرین دشت در امامزاده فضل بن موسی(ع) شهر برزول نهاوند برگزار شد از ضریح و گنبد جدید این امامزاده رونمایی شد.

در این مراسم رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند اظهار داشت: عملیات اجرایی باسازی بقعه متبرکه امامزاده فضل(ع) شهر برزول از سال 1388 با تخریب کامل ساختمان  قدیمی و فرسوده این امامزاده آغاز شده است.

حجت الاسلام مرتضی عزیزی گفت: اجرای عملیات باسازی و ساخت ساختمان جدید این امامزاده تا کنون 260 میلیون تومان هزینه به همراه داشته است که با کمک های مالی خیرین و واقفین شهر برزول و اعتبارات اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند تأمین شده است.

حجت الاسلام عزیزی افزود: برای ساخت ضریح جدید امامزاده فضل(ع) شهر برزول 72 میلیون تومان هزینه شده است که توسط خیر و واقف برزولی حاج اکبر جهانیان پرداخت شده است وبرای  ساخت گنبد جدید این امامزاده هم 22 میلیون تومان  از محل کمک های مردمی و اعتبارات اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند هزینه شده است.

وی ادامه داد: در کناره این امامزاده یک مجموعه سرویس بهداشتی شش چشمه ای با مساحت 43 متر مربع و با هزینه ای بالغ بر 24 میلیون تومان، سردخانه سه طبقه ای با اعتبار هشت میلیون تومان و ساخت درب ورودی امامزاده با هزینه هشت میلیون تومان انجام شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند عنوان کرد: برای تآمین فرش مورد نیاز این امامزاده و نصب دوربین مدار بسته  چهار میلیون تومان هزینه شده است و در کل پیشرفت عملیات  باسازی این امامزاده 80 درصد است که برای اتمام کاربه  کمک خیرین و مردم مومن نیاز است.

حجت الاسلام مرتضی عزیزی بیان داشت: برای انجام عملیات آئینه کاری داخل حرم مطهر فضل بن سهل(ع) 100 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است  که در اختیار هئیت امنا  امامزاده قرار گرفته است.

وی گفت: بقاع متبرکه و امامزادگان نیازگاه دردمندان و پناهگاهی برای درماندگان و شفا بخش حاجت مندان است و مردم و مومنان از این اماکن مقدس و مطهر بعنوان خلوت گاهی برای آرامش روحی خود استفاده می کنند

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند