تازه های سایت

کد مطلب: 27835
18. مهر 1395 - 0:53
محمدرضا عبدالملکیان از شاعران صاحب سبک و برجسته کشور که اصالتی نهاوندی دارد در این شهرستان تجلیل و قدردانی شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مراسم تجلیل از استاد محمدرضا عبدالملکیان شاعر خوش‌نام کشورمان که اهل شهرستان نهاوند است با حضور علاقه‌مندان به شعر و شاعری در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند برگزار شد که این مراسم حواشی جالبی داشت که در ادامه می‌خوانید.

ظرفیت سالن برگزاری همایش نکوداشت استاد عبدالملکیان به‌طور کامل تکمیل‌شده بود وعده‌ای از حاضران مراسم را به حالت ایستاده تماشا کردند.

برگزاری این همایش برخلاف مراسمات دیگر دارای نظم خوبی بود ولی با نیم ساعت تأخیر از ساعت 15/30 با تلاوت آیات قران مجید شروع شد.

فاضل عبادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان یکی از میهمانان ویژه و سخنران این مراسم بود.

اجرای این برنامه بر عهده مژده لواسانی مجری سرشناس صداوسیما بود که با تسلط و اجرای خوب وی همراه شد.

رشید کاکاوند مجری و کارشناس شاعر دو قدم مانده به صبح شبکه 4 سیما از دیگر میهمانان این مراسم بود که دقایقی نیز سخنرانی کرد و وقتی مجریان مراسم بابت طولانی شدن صحبت‌هایش به او نوشته‌ای دادند باحالت طنز گفت: من اولین نفری شدم که به من نوشته دادند که این هم برای خودش افتخاری است.

امامعلی عبدالملکی فرماندار سابق و محبوب شهرستان نهاوند نیز از دیگر میهمانان ویژه این مراسم بود که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

استاد محمدرضا عبدالملکیان زمانی که برای سخنرانی به پشت تریبون رفت با چشمانی اشک‌بار صحبت‌های خود را شروع کرد و در ادامه از خانواده‌اش برای حضور بر روی صحنه دعوت کرد و از انها قدردانی و انها را به حضار معرفی کرد.

در بخشی از این مراسم از سردیس استاد عبدالملکیان که توسط استاد منصور گودرز دشتی طراحی و ساخته‌شده بود، توسط مسئولان رونمایی شد.

حسن بهرام نیا نماینده مردم نهاوند در مجلس و کریم حمیدوند فرماندار این شهرستان نیز ازجمله سخنرانان و حاضران در این همایش بودند.

هدایای نسبتاً زیادی که عمدتاً تابلو فرش بودند از طرف مردم و مسئولان به‌پاس خدمات این شاعر برجسته به وی اهدا شد.

تعداد نسبتاً زیاد سخنرانان این مراسم در بخش‌های از مراسم باعث ناراحتی جمعی از حضار شد به این دلیل که در این مراسم 9 نفر سخنرانی کرد.

یکی از ابتکارات برگزاری این مراسم تهیه تصویر پرتره از چهره استاد عبدالملکیان توسط استاد صفی منش از اساتید برجسته این حوزه بود که تا پایان مراسم این تصویر آماده و به نمایش گذاشته سد.

در بخش بیرونی سالن همایش نیز نمایشگاه کتابی از آثار استاد عبدالملکیان در معرض دید عموم قرار گرفت.

مراسم نکوداشت استاد عبدالملکیان سرانجام بعد از نزدیک 4 ساعت با اهدای لوح تقدیر به پایان رسید.

 

982855

982860

982856

982861

982848

982852

982851

982853

982849

982850

982857

982854

982859

982858

انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام