تازه های سایت

کد مطلب: 7234
13. بهمن 1391 - 11:14
همایش استانی شورای اندیشه و همفکری بسیج فرهنگیان به همت بسیج فرهنگیان سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان در اولین روز از دهه مبارک فجر، صبح امروز در سالن اجتماعات تالار معلم با حضور جمعی از مسئولان استانی و فرهنگیان بسیجی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالحسین(ع) در این  همایش دکتر مظفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر  گفت : امام خمینی (ره) منشاء بزرگواری این ملت شد و به خاطر همین، این روزها  را ایام الله نامیده اند. ایام الله دهه فجر روزهای با شکوهی برای ملت ایران است ، و افتخار تاریخ این روزها این است که ایران از ذلت به اوج عزت رسید.

مظفر افزود : واقعه انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی(ره) شبیه به داستان حضرت موسی(ع) است ، در آن زمان خداوند چنان مقدر نمود که موسی را به نیل بیاندازد و بعد از مدتی برگرداند تا پیامبر بزرگی برای قومش شود، داستان تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در  سال 1342  و بعد به  عراق نیز به همین جهت بود، تا اینکه امام به میهن خود باز گردد و انقلاب اسلامی به پا کند ، امام بعد از 14 سال به میهن باز گشت و فرمود آمده ام تا به کمک شما مردم نظام طاغوتی را براندازم.

وی ادامه داد: این نهال نوپای انقلاب هم اکنون درخت تنومندی شده است ، امام خمینی(ره ) انقلابی بزرگ به نام خدا ، دین و معنویت در دنیای آن روز به وجود آورد و در میان دوستان و دشمنان خود شگفتی ایجاد کرد.

مظفر گفت : ما مسئولان فرهنگی رسالت مهمی  نسبت به تحکیم بنیان انقلاب داریم و این رسالت بزرگ انتقال اندیشه های امام خمینی(ره) و اهداف برپایی این انقلاب بزرگ به نسل نو است. سال های سال برای  مقابله با طاغوتیان، انسان های بزرگی گام برداشتند ولی کسی مثل امام (ره) نتوانست در مقابل این استکبار جهانی مقابله نماید و این نعمت بزرگی است که ما باید قدر آن را بدانیم و این از افتخاران ملت ماست.

مظفر افزود : امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی ایران را بر چند رکن اصلی استوار نمودند که می توان به ارکان زیر اشاره نمود: 1- تاسیس نظام جمهوری اسلامی ایران با دو رکن جمهوریت و اسلامیت 2- معنویت گرایی در نظام جمهوری اسلامی ایران 3- نهادینه کردن استقامت و پایداری در افکار مردم ایران.

وی ادامه داد: اسلامی بودن و مردمی بودن انقلاب اسلامی ایران دو افتخار بزرگی است که هیچ ملتی تا کنون نتوانسته این دو رکن اساسی را همزمان برقرار کند. از طرف دیگر اسلامیت و جمهوریت به ایران روح می بخشد و هم می تواند نظام را و هم اسلام را احیا کند.

دیدگاه شما