تازه های سایت

کد مطلب: 9099
27. فروردين 1392 - 10:17
مقامات بوستون از افزایش شمار تلفات انفجارهای عصر روز گذشته این شهر به دست کم سه کشته و 130 زخمی گزارش می دهند.

به گزارش پایگاه خبری گرو به نقل از خبرگزاری مهر ،بوستون آمریکا که عصر روز گذشته شاهد برگزاری مسابقات دوی ماراتن بود این مسابقات را با حادثه ای تلخ به پایان برد.

عصر روز گذشته در نزدیکی خط پایان این مسابقات دو بمب منفجر شد که شمار تلفات این انفجارها تا صبح امروز سه شنبه به دست کم سه کشته و 130 زخمی رسید.

اغلب مجروحان این حادثه را تماشاگرانی تشکیل می هند که برای تشویق دوندگان در خط پایان جمع شده بودند.

در همین رابطه "دیوال پاتریک" فرماندار ماساچوست از اهالی آن خواسته تا هر مورد مشکوکی را به پلیس بوستون گزارش بدند.

برخی خبرگزاری ها از بازجویی پلیس بوستون از یک تبعه عربستانی گزارش می دهند. گفته شده این فرد عربستانی در زمان انفجارها در نزدیکی محل حادثه بوده و بعد از انفجار شروع به فرار کرده است.

از سوی دیگر مقامات امنیتی در حال بازبینی تصاویر تلویزیونی و همچنین فیلم های ضبط شده توسط دوربین های موجود در محل هستد تا شاید از این طریق بتوانند به سرنخ هایی برسند.

روز گذشته پس از این انفجارها سطح هشدار در شهرهای مهم آمریکا افزایش یافت.

از سوی دیگر "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا دوشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد که آمریکائیها عجله نکرده و پیش از آنکه مقامات این کشور، عاملان این بمب گذاری های را شناسایی نکرده اند در مورد عاملان احتمالی نتیجه گیری نکنند.

صحنه ای از انفجار بوستون

اوباما همچنین اعلام داشت : ما هر کسی را که عامل این حادثه باشد پیدا می کنیم. هر فرد یا گروهی که مسئول این انفجارها باشد با پاسخ قاطع عدالت مواجه می شود.

در همین رابطه شبکه ان بی سی نیوز به نقل از یک مقام ناشناس گزارش داد که ممکن است این انفجار بواسطه استفاده از یک بمب دست ساز به وقوع پیوسته باشد.

دیدگاه شما