تازه های سایت

کد مطلب: 6088
5. دى 1391 - 7:19
پایگاه خبری گرو : رئیس ثبت احوال شهرستان نهاوند گفت: در هر 24 ساعت 9 نوزاد در شهرستان نهاوند متولد می‌شود.
خبرگزاری فارس: هر 24 ساعت 9 نوزاد در نهاوند متولد می‌شود

به گزارش پایگاه خبری گرو ، محمد اسدی‌منش صبح دیروز در جمع کارکنان اداره ثبت احوال شهرستان گفت: ثبت وقایع حیاتی دقیق و به موقع نقش مهمی در برنامه‌ریزی‌های منظم دارد بنابراین تلاش می‌شود وقایع حیاتی در موعد مقرر به ثبت برسند.

وی با اشاره به جمعیت 181 هزار و 711 نفری شهرستان نهاوند افزود: از این تعداد 51 درصد جمعیت روستانشین و 49 درصد شهرنشین هستند.

رئیس ثبت احوال شهرستان نهاوند افزود: در 9 ماهه امسال تعداد دو هزار و 576 مورد واقعه ولادت در نهاوند ثبت شده که میانگین هر روز 9 نفر در این شهرستان متولد شده‌اند.

وی از ثبت 827 واقعه فوت در سال‌جاری در شهرستان خبر داد و گفت: همچنین در هر 24 ساعت سه نفر در این شهرستان فوت شده‌اند.

اسدی گفت: میزان مراجعان والدین برای ثبت وقایع ولادت 98 درصد است یعنی 9 درصد از والدین در موعد مقرر برای ثبت واقعه ولادت فرزند خویش اقدام کرده‌اند.

فرماندار نهاوند نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان و مدیریت ثبت احوال در نهاوند عنوان کرد: ثبت احوال به واسطه رعایت تکریم ارباب رجوع یکی از اداره‌های فعال شهرستان نهاوند است.

مجتبی مولوی به مقوله طلاق در شهرستان اشاره کرد و افزود: از هر هفت واقعه ازدواج یک مورد آن به طلاق منجر می‌شود که نیازمند توجه بیشتر به علل بروز این اتفاق هستیم.

وی در پایان سخنانش اظهار داشت: با فرهنگ‌سازی مطلوب و بهره‌مندی از نظرات مشاوران و فرمایشات بزرگان دین و همچنین آشنا کردن جوانان با مضرات و مشکلات طلاق میزان این پدیده در جامعه کاهش می‌یابد پس باید به این سمت و سو حرکت کرد.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند