تازه های سایت

کد مطلب: 5996
2. دى 1391 - 7:23
پایگاه خبری گرو : امام جمعه نهاوند گفت: ترویج فرهنگ ایثارگری و شهادت‌طلبی در بین نسل جوان نیاز امروز جامعه است.

خبرگزاری فارس: ترویج فرهنگ ایثارگری نیاز امروز جامعه است

به گزارش پایگاه خبری گرو ،حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی پیش از ظهر دیروز در مراسم یادواره شهدای فرهنگی و دانش‌‌آموز با محوریت شهید طالبیان در بخش خزل با اشاره به اینکه شهید طالبیان اسوه اخلاق، اخلاص، دینداری و بصیرت بود اظهار داشت: از آن جایی که همه رفتار، کردار و گفتار شهید طالبیان فقط برای رضای خدا بود موجب شد تا یاد و نام آن شهید عزیز در تاریخ جاوید بماند.

وی شهدای فرهنگی را به واسطه نقش اثرگذارشان در تاریخ علم و دانش همراه با معنویت از شهدای شاخص در کشور نامید و افزود: رژیم بعثی صدام در دوران جنگ تحمیلی بیش از هر کجا مدارس و فضاهای علمی و آموزشی را مورد هدف بمباران خود قرار می‌داد زیرا می‌خواست که ایران اسلامی را از حرکت علمی بازدارد.

امام جمعه نهاوند تأکید کرد: با رهبری پیامبرگونه حضرت امام خمینی (ره) همه نقشه‌های شوم دشمنان نقش بر آب شد و کشتی انقلاب سالم بر سکوی آرامش رسید.

وی بر ضرورت برپایی یادواره اشاره کرد و ابراز داشت: آن چه که امروز بیش از هر زمان نیاز است ترویج فرهنگ ایثارگری و شهادت‌طلبی در بین نسل جوان است.

فرماندار نهاوند نیز شهید طالبیان را بهترین الگوی رفتاری و گفتاری برای فرهنگیان و دانش‌آموزان ذکر کرد و افزود: ضرورت دارد که آثار و اندیشه‌های آن شهید گرانقدر به نحو مطلوب به نسل جوان به‌ویژه دانش‌آموزان معرفی شود تا آحاد مردم به‌ویژه نسل سوم و چهارم انقلاب با این گنجینه ارزشمند بیشتر آشنا شوند.

مجتبی مولوی تأکید کرد: بخش خزل و شهر فیروزان به خاطر حضور مستمر در جنگ تحمیلی و تقدیم صدها شهید گرانقدر دین خود را به انقلاب اسلامی ادا کرده است.

وی برپایی یادواره‌های شهدا به‌ویژه شهدای دانش‌آموز فرهنگی را موجب انتقال ارزش‌ها و دلاوری‌های شهدا دانست و ابراز داشت: سالانه بیش از 30 یادواره شهدا در مناطق مختلف شهرستان نهاوند برگزار می‌شود.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام