تازه های سایت

کد مطلب: 56636
20. تير 1403 - 0:57
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان همدان گفت: ۱۶۹ کیلوگرم مواد دامی فاسد در راستای تامین سلامت و ارتقای سطح بهداشت عمومی جامعه طی ۲۴ ساعت گذشته در استان ضبط و معدوم شد.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، کامران درخشنده در گفت وگو با ایرنا افزود: این میزان مواد دامی فاسد در بازدید از ۲۸۴ مرکز عرضه فرآورده های خام دامی در استان همدان کشف شده است.

وی با بیان اینکه در این رابطه ۲۵ واحد صنفی تذکر دریافت کردند ادامه داد: کارشناسان دامپزشکی شهرستان در گزین نیز ۱۸ مورد بازرسی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی داشتند که ۷۲ کیلوگرم مواد دامی تاریخ مصرف گذشته ضبط و معدوم شد و ۲ واحد صنفی تذکر بهداشتی دریافت کردند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان همدان یادآور شد: در شهرستان نهاوند تعداد ۳۴ مورد بازرسی توسط کارشناسان دامپزشکی انجام شد که ۳۱ کیلو مواد خام دامی تاریخ گذشته ضبط و معدوم سازی شد.

درخشنده تاکید کرد: در شهرستان همدان نیز گروه نظارت و بازرسی مواد خام دامی در ۱۱۱ مورد بازدید، ۱۴ کیلوگرم مواد خامی فاسد، ضبط و معدوم کردند و هشت مورد تذکر بهداشتی به اصناف داده شد.

وی یادآور شد: در شهرستان تویسرکان تعداد ۲۳ مورد بازدید انجام شد که ۲۷ کیلوگرم مواد خام دامی فاسد ضبط و معدوم شد و ۲ واحد صنفی نیز تذکر گرفتند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان همدان بیان کرد: در شهرستان رزن نیز گروه نظارت و بازرسی مواد خام دامی در ۱۸ مورد بازدید، سه کیلوگرم مواد فاسد ضبط و معدوم سازی کردند و به ۲ واحد صنفی تذکر داده شد.

وی اضافه کرد: در شهرستان اسدآباد نیز ۱۲ مورد بازرسی توسط کارشناسان دامپزشکی انجام شد که هشت کیلوگرم مواد دامی تاریخ گذشته ضبط و معدوم و به چهار واحد صنفی تذکر داده شد.

درخشنده با اشاره به اینکه در شهرستان ملایر نیز گروه نظارت و بازرسی مواد خام دامی با ۱۵ مورد بازدید، ضمن ضبط هشت کیلوگرم مواد دامی فاسد و معدوم سازی آنها، به چهار واحد صنفی تذکر دادند، افزود: در شهرستان های کبودرآهنگ و فامنین نیز کارشناسان دامپزشکی به ترتیب ۲۰ و ۱۰ مورد بازدید انجام دادند.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان باید فرآورده های خام دامی مورد نیاز را از مراکز مجاز و تحت نظارت اداره دامپزشکی خریداری کنند، به عرضه‌ کنندگان فرآورده‌های خام دامی غیربهداشتی هشدار داد و گفت: با متخلفان به شدت برخورد می‌شود.

دیدگاه شما