تازه های سایت

کد مطلب: 56558
11. تير 1403 - 8:33
مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی همدان گفت: یک میلیون و ۷۶۴ هزار و ۱۴۴ نفر گردشگر در سه ماهه نخست سال جاری از بناهای تاریخی، جاذبه های طبیعی و موزه های این استان دیدن کردند.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، محسن معصوم‌علیزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آمار بازدید گردشگران خارجی از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی این استان در این مدت نیز سه هزار و ۷۸۶ نفر ثبت شده است.

وی ادامه داد: غارعلیصدر با ۱۹۸ هزار و ۲۹۲ نفر بازدیدکننده صدرنشین جاذبه‌های گردشگری استان همدان در سه ماهه نخست سال جاری قرار داشته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان گفت: در شهرستان همدان آرامگاه بوعلی با ۸۴ هزار و ۲۶۰ گردشگر ایرانی و ۱۲۰ گردشگر خارجی، آرامگاه باباطاهر با ۷۰ هزار و ۳۰۲ گردشگر ایرانی و ۲۹ گردشگر خارجی در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

معصوم علیزاده اظهار کرد: براساس آمارهای ارائه‌شده در این مدت ۶۲ هزار و ۴۲۶ نفر شب در مراکز اقامتی رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان، اقامتگاه‌های سنتی، بوم گردی، خانه مسافرها، زائرسراها، اردوگاه‌ها، پارک‌های ملی، طبیعت‌گردی و مجتمع‌های بین‌راهی و غیره اسکان یافتند که ۶ هزار و ۸۹۷ نفر از آنها خارجی بودند.

به گزارش ایرنا، استان همدان با بیش از یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی طبیعی همواره پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

آرامگاه حکیم بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، تپه هگمتانه و گنبد علویان، حمام حاج آقا تراب نهاوند، خانه لطفعلیان ملایر، خانه مسعودی و آرامگاه میررضی الدین آرتیمانی و بقعه حیقوق نبی (ع) از مهم ترین آثار تاریخی و باستانی این استان است که همه ساله مورد بازدید گردشگران نوروزی قرار گرفته است.

سنگ نوشته های گنج نامه، کلیساهای آنجلی و گریگوری، حمام قلعه، کاروانسرای صفوی، آب انبارها، خانه های قدیمی و باغ نظری در همدان از دیگر آثار تاریخی مورد توجه گردشگران نوروزی استان همدان است.

دیدگاه شما