تازه های سایت

کد مطلب: 55429
2. اسفند 1402 - 8:25
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان ادامه داد: طرح جدید فجرانه هیچ ارتباطی با یارانه نقدی افراد ندارد.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، یوسف شعبانی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی همدان از مرحله جدید و بزرگ طرح ملی کالابرگ الکترونیکی با عنوان «طرح فجرانه» در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه‌بگیر با اولویت خانوار دهک‌های یک تا هفت پایین جامعه خبر داد.

وی اظهار کرد: این طرح از ۱۷ بهمن ماه سال جاری تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال آینده به مدت سه ماه ادامه خواهد داشت و در این طرح اعتبار خرید ۱۱ قلم کالابرگی از ۱۲۰ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است.

شعبانی افزود: در «طرح فجرانه» یک سبد ۱۱ قلمی با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ انتخاب شده است و مابه‌التفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز (۱۴۰۲) از محل حمایت دولت تامین شده است، بدین صورت که قیمت روز سبد مشتمل بر ١١ قلم، ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم درآمدی در صورت خرید بسته باید قیمت سال ۱۴۰۱ را به مبلغ ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان از محل حساب خود پرداخت کنند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ ۲۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان از محل اعتبار کالابرگ جدید دولت تامین و به فروشگاه مجری کالابرگ پرداخت می گردد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان ادامه داد: طرح جدید فجرانه هیچ ارتباطی با یارانه نقدی افراد ندارد و در طرح جدید شرط ۲۰۰ هزار تومان خرید از یارانه حذف شده و اعتبار تشویقی (۲۲۰ هزار تومانی) علاوه بر یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی فعلی بوده و خانوار یارانه‌بگیر به‌ صورت مجزا یارانه نقدی خود را پایان هرماه دریافت خواهند کرد.

وی عنوان کرد: مبلغ حمایتی دولت به‌ صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته است و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید از ۱۱ قلم کالا مصرف می‌شود.

شعبانی گفت: خانوارها می‌تواند اقلام طرح را در سقف وزنی و کالایی تعریف شده در جدول دستورالعمل ابلاغی خرید کنند و امکان جابه‌جایی اعتبار بین گروه‌های کالایی مقدور نیست. به ‌عنوان مثال با اعتبار برنج امکان خرید روغن وجود ندارد و فقط برای گروه لبنیات (شیر، پنیر و ماست) امکان‌پذیر است. ضمنا یارانه هر قلم  غذایی در جدول به ‌صورت مجزا پرداخت خواهد شد.

دبیر ستاد اجرای کالابرگ استان همدان  یادآور شد: ۱۱ قلم کالای اساسی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات است.

شعبانی با بیان اینکه طرح فجرانه در بستر شبکه ملی اعتبار (شما) با عاملیت شرکت مجری طرح (فارا) ، شرکت های پرداخت و همکاری سایر دستگاه‌ها اجرایی در حال اجراست، افزود: میزان حمایت دولت از ۱۲۰ هزار تومان قبلی (اعتبار تشویقی کالابرگی) به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است. همچنین یارانه‌بگیران (دهک های ۱ تا ۷ ) متقاضی باید توجه داشته باشند قیمت روز این اقلام براساس کالاهای مرجع بوده و در خصوص کالاهایی با قیمت بالاتر مابه‌التفاوت را از محل حساب خود پرداخت خواهند کرد.

وی عنوان کرد: دهک‌های یک تا هفت درآمدی، مشمول اعتبار جدید بوده و یارانه‌بگیران این دهک‌ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های عضو طرح ملی کالابرگ الکترونیک نسبت به خرید اقلام اساسی و بهره‌مندی از این حمایت تشویقی اقدام کنند.

شعبانی افزود: متقاضیان استفاده کننده از کالابرگ الکترونیکی می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد شبکه ملی اعتبار (فروشگاه خُرد عضو طرح و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق ‌کوروش، جانبو، هفت، دیلی‌مارکت، گندم، هایپرفامیلی، وال‌مارکت، محسن، مینومارت، ترقی و فروشگاه‌های اینترنتی اسنپ مارکت و دیجی کالا) نسبت به خرید اقلام اساسی اقدام کنند.

متقاضیان برای شناسایی این فروشگاه‌ها می‌توانند به نرم‌افزار کاربردی( شما) نصب شده در تلفن همراه خود فروشگاه‌های اطراف خود را مشاهده کنند. برای دریافت این نرم افزار می‌توانند به سکوهای بازار، مای‌کت و یا سایت shoma.sfara.ir مراجعه کنند. همچنین از طریق اجرای کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* می‌توانند لینک نصب این نرم‌افزار را دریافت کنند.

دیدگاه شما