تازه های سایت

کد مطلب: 54579
26. آبان 1402 - 13:40
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: بارش های پراکنده و وزش باد شدید پدیده غالب هوای همدان طی ۲۴ ساعت آینده است.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، محمدحسن باقری شکیب با بیان اینکه بیشتر بارشهای پراکنده در مناطق جنوب استان است افزود: بیشترین بارش ثبت شده در ۲۴ ساعت گذشته مربوط به تویسرکان با یک میلی متر است. 

وی اظهار کرد: دمای روزانه هوای همدان از روز شنبه آینده به دلیل ابرناکی هوا بین ۲ تا سه درجه سانتیگراد افزایش و دمای شبانه ۲ تا سه درجه کاهش می یابد. 

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده قسمتی ابری بارش پراکنده و خفیف و در برخی از نقاط با وزش شدید باد پیش بینی می شود. 

باقری شکیب خاطرنشان کرد: سامانه بارشی بعدی از روز دوشنبه هفته آینده استان همدان را تحت تاثیر قرار می دهد. 

وی اظهار کرد: نهاوند با ۱۵درجه سانتیگراد بالای صفر و گل تپه با ۲ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

باقری شکیب افزود: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت به ترتیب ۱۲ و پنج درجه سانتیگراد بالای صفر ثبت شده است. 

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

دیدگاه شما