تازه های سایت

کد مطلب: 54158
10. مهر 1402 - 7:35
نشان فداکاری اعطایی فرمانده کل قوا به امیر سرتیپ دوم ابراهیم علی بخشی اهدا شد.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو،  برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری توسط امیرسرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش به امیر سرتیپ دوم ابراهیم علی بخشی که در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و سال‌های پس از آن، مومنانه و مردانه ایستاده‌اند، اهدا شد.
نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا(مدظله‌العالی) به دانشگاه افسری و به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی ۱۱۸۴ دانشجو و دانش آموخته شهید دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.
امیر سرتیپ دوم ابراهیم علی‌بخشی در دوم شهریور ماه سال 1326 در روستای شعبان شهرستان نهاوند دیده به جهان گشود و دوره تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش  سپری و برای ادامه تحصیل به تهران عزیمت کرد. پس از اخذ  دیپلم ریاضی و علاقه مندی به خدمت در ارتش در تاریخ 12 مردادماه 1347 وارد دانشکده افسری شد و پس از طی دوره 3 ساله برای طی رسته توپخانه به اصفهان رفت.
امیر سرتیپ  دوم علی بخشی در  وقایع کردستان  به منطقه سنندج   و تکاب  اعزام  و  مدتی در آنجا  مشغول  مبارزه  با  عناصر ضدانقلاب شد. با آغاز جنگ‌تحمیلی وی همراه  با لشکر 21 حمزه سیدالشهدا(ع) به منطقه عملیاتی شوش و پل‌نادری اعزام شد که همواره رشادت‌ها و فداکاری‌های  این امیر سرافراز زبانزد همرزمانش بود.
وی در ادامه خدمت، به  لشکر 28 کردستان  منتقل  و مسئولیت‌هایی  چون  دیده‌بان  توپخانه، افسر رابط  توپخانه ، فرمانده آتشبار تیر، فرمانده آتشبار ارکان، فرمانده گردان توپخانه، فرمانده تیپ دانشجویان دانشکده افسری، رییس  ستاد  دانشکده  افسری،  استاد  مطالعات محیط ملی  و  بین المللی دفتر مطالعات  و تحقیقات  راهبردی  دانشگاه  عالی دفاع ملی،  رییس دانشکده دفاع و مشاور دانشگاه عالی  دفاع ملی را بر عهده داشت و مفتخر به دریافت لوح تقدیر استاد نمونه در سال 1365 از فرمانده معظم کل قوا شد.
 امیر سرتیپ دوم علی‌بخشی در طول خدمت علاوه  بر طی دوره‌های  مقدماتی و عالی توپخانه در کشور، دوره‌های زبان  انگلیسی، فرماندهی و ستاد و دکتری دانشگاه پدافندملی را در کشور هند گذراند.
وی بعد از انجام 38 سال خدمت صادقانه در تاریخ 1 مهرماه 1385 به افتخار بازنشستگی نایل آمد. این امیر سرافراز ارتش بعد از بازنشستگی و تاکنون همچنان در عرصه آموزش و پژوهش فعال هستند به گونه‌ای که ضمن تالیف پنج جلد کتاب درباره موضوعات دفاعی  امنیتی،  مقالات  زیادی  در روزنامه‌ها  و نشریات  مختلف  از وی به چاپ رسیده است. ایشان در راهبری پروژه‌های تحقیقاتی متعددی  به  عنوان  مدیر پروژه  در دانشگاه  عالی  دفاع  ملی و مرکز تحقیقات راهبردی  وابسته  به  مجمع تشخیص مصلحت  نظام نیز موفقیت‌های اثربخشی را کسب کرده‌اند.

دیدگاه شما