تازه های سایت

کد مطلب: 53083
4. خرداد 1402 - 18:20
نماینده مردم شریف شهرستان نهاوند گفت: بیش از یک و سال و نیم است که موفق نشدیم مشکل معدن سد گرین را حل کنیم که متأسفانه این وقفه باعث طولانی شدن مدت این پروژه شده است.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، علیرضا شهبازی در جلسه هم اندیشی استاندار و نماینده ولی فقیه در استان با ائمه جمعه، مجمع نمایندگان و فرمانداران استان در دانشگاه ملی نهاوند گفت: به حمدالله مجمع نمایندگان استان همدان یکی از بهترین مجامع کشور است و باید از این ظرفیت حداکثر استفاده برای توسعه استان را ببریم.

وی اظهار داشت: مصوبات جلسات گذشته در ملایر و تویسرکان در این جلسه مطرح شود تا برای مردم شریف استان دستاوردها ملموس تر شود.

شهبازی افزود: دولت آیت الله رئیسی تلاش زیادی کرده است و ما هم تلاش کردیم اعتبارات استانی و ملی بیشتری جذب کنیم علاوه بر این سعی کرده ایم از ظرفیت های کشوری علی الخصوص در زمینه ماده ۵۶ کمبودهای اعتباری را جبران نماییم.

وی عنوان کرد: در این راستا برای پروژه های بزرگ شهرستان منجمله سد گرین، جاده نهاوند به سه راهی کنگاور و جاده نهاوند به بروجرد اقدامات لازم صورت پذیرفته است.

شهبازی اظهار داشت: سد گرین اگر با اعتبارات قطره چکانی قرار بود ساخته شود ۱۰۰ سال طول می کشید که از طریق ماده ۵۶ و با همکاری سه بانک کشاورزی، ملت و صادرات مبلغ ۱۷۸ میلیارد تومان اعتبار برای سد مصوب شده است که سه قسط آن تا به امروز  پرداخت شده است.

وی ادامه داد: جاده فیروزان با اعتبارات ملی و ظرفیت های ماده ۵۶ با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی با عاملیت بانک سپه با سرعت در حال انجام است.

نماینده نهاوند گفت: برای جاده نهاوند به بروجرد هم با موافقت و عاملیت بانک توسعه تعاون مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار ماده ۵۶ در حال پیگیری‌ است.

وی ادامه داد: همچنین با دعوت از دکتر طلایی نیک معاون محترم وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به شهرستان، پیگیر حل مشکلات شرکت پیمانکار پروژه محور آورزمان هستیم که در این راستا باید از پیگیری های استاندار محترم هم تشکر نمایم.

شهبازی بیان داشت: از استاندار درخواست دارم کمک کنند که  اعتبارات تخصیصی برای پروژه ها صرف حل مشکلات معارضین نشود و برای پیشبرد پروژه هزینه شود.

نماینده نهاوند گفت: یک سال و نیم است موفق نشدیم مشکل معدن سد گرین را حل کنیم که
متأسفانه این وقفه باعث طولانی شدن مدّت پروژه ای شده است که سال ۹۹ با اعتبار موجود قابل اجرا بود ولی امروز بخاطر افزایش قیمت ها باید پیگیری کنیم که اعتبار آن افزایش یابد.

وی ادامه داد: البته در این زمینه‌ اقداماتی صورت پذیرفته است و در بودجه ۱۴۰۲ لحاظ گردیده است.

شهبازی افزود: دو و سه سال است مجوز معدن مس برای نهاوند گرفته شده اما معارضین اجازه نمی دهند معدن مس نهاوند که از مس کرمان با کیفیت تر است راه اندازی شود در حالی که احداث این معدن هزار نفر اشتغالزایی دارد.

نماینده نهاوند بیان داشت: علاوه بر اعتبارات ملی و استانی و ماده ۵۶ مبلغ ۵۰ میلیارد تومان برای جاده های نهاوند از طریق مدیران محترم وزارت راه و شهرسازی اعتبار گرفتم اما معارضین اجازه کار نمی دهند مانند تعریض جاده نهاوند به گیان که امید داریم این مشکلات هرچه سریع‌تر مرتفع شود.

وی گفت: معتقدم فرصت سوزی به ضرر مردم است و باید در اجرای پروژه ها تسریع شود و مجوز کارخانه داروسازی، کارخانه تولید کاغذ و…گرفتیم  که انتظار داریم آقای استاندار دستور همکاری بدهند.

شهبازی عنوان کرد: سهمیه خوراک پتروشیمی نهاوند که براحتی داده نمی شود را گرفتیم و امیدواریم هرچه سریعتر با کمک استاندار محترم در کمیته امور زیربنایی استان تایید شود تا پروژه کلنگ زنی شود چون این مجموعه بزرگ در صورت راه اندازی می تواند ۳۰۰نفر اشتغالزایی کند.

وی در پایان گفت: هرکسی به ما مراجعه می کند مشکل اصلی را اشتغال بیان می‌کند و همه ما اعم از نمایندگان، استاندار محترم و سایر مدیران باید در این راستا تلاش مضاعف کنیم.

دیدگاه شما