تازه های سایت

کد مطلب: 48830
2. بهمن 1400 - 8:41
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه شهدا درگیر حزب و جناح نبودند و برای آرمان انقلاب اسلامی جان خود را تقدیم کردند گفت: هدف آنها ایجاد جامعه توحیدی مبتنی بر تمدن بزرگ اسلامی بود.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، سردار مهدی ظفری ظهر امروز در مراسم یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی بخش خزل که با تشییع پیکر مطهر دو شهید تازه تفحص شده همراه بود اظهار کرد: شهدا حق بزرگی بر گردن همه ما دارند چراکه آنان با نثار جان خود استقلال و عزت و کرامت را برای ما به ارمغان آوردند.

وی با بیان اینکه شهدای عزیز نزد مردم دارای عزت و احترام فراوان هستند و به برکت خون آنها انقلاب اسلامی در اوج اقتدار قرار گرفته است افزود: شهدا کسانی بودند که عمر خود را در راه جهاد و مبارزه صرف کردند و آزادی کشور و ارزش‌های ملی و اسلامی را به دست آوردند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با اشاره به اینکه شهدا با تمام توان خود در مقابل دشمن ایستادند و جنگ نظامی دشمن را با شکست مواجه کردند گفت: کسانی که امروز افسران جنگ اقتصادی و فرهنگی هستند، یاد می‌دهند که در این جنگ با اقتدا به شهدا، می‌توان بر دشمن فائق آمد و در مقابل این جنگ‌ها و تهدیدها پیروز شد.

وی بر ضرورت برگزاری یادواره‌های شهدا برای آشنایی نسل جوان با آرمان‌های شهدا تاکید کرد و افزود: یادواره‌های شهدا برای این است که ما راه شهدا را گم نکنیم و اجازه ندهیم موتور حرکت انقلاب اسلامی که به برکت خون شهدا در حرکت است، بایستد.

ظفری با بیان اینکه حضور در یادواره شهدا و آشنایی با جوانان مخلص و شهیدی که برای سربلندی ایران اسلامی جان خود را تقدیم کردند، می‌تواند برای جوانان ما الگوهای بسیار مناسبی باشد افزود: شهدا صاحب مکتب بودند چون آنها با ایثار و فداکاری خود درس ایستادگی و مقاومت به مردم و آزادیخواهان دنیا دادند.

وی از سردار سلیمانی به عنوان نماینده تفکر شهدا یاد کرد و افزود: تبلور مکتب شهدای ما در شخصیت و تفکر و نگرش حاج قاسم سلیمانی ظهور و بروز پیدا کرده و آن شهید نماینده خصلت شهدا بود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با تشکر از عوامل برگزاری یادواره‌های شهدا افزود: امروز دشمنان به دنبال گمراه کردن جوانان ما از طریق شبیخون و تهاجم فرهنگی هستند که برگزاری یادواره شهدا در نقطه مقابل تهاجم نرم دشمن قرار دارد.

وی هدف از جنگ نرم دشمن را سست کردن عقاید جوانان جامعه و بی‌تفاوت کردن آنها نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب عنوان کرد و با بیان اینکه برای مقابله با این توطئه همه باید هوشیار باشیم و به فرامین مقام معظم رهبری عمل کنیم افزود: ما به دنبال تشکیل حکومت اسلامی هستیم و حاج قاسم سلیمانی توانست بدون وابستگی به جناح و حزب آرمان‌های مکتب ما را به دنیا نشان دهد.

ظفری با بیان اینکه شهدا درگیر حزب و جناح نبودند و برای آرمان انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت جهانی جان خود را تقدیم کردند گفت: آثار مجلس شهید باید این باشد که جامعه بزرگ شود و راه بزرگ بودن جامعه این است که تمدن بزرگ اسلامی تشکیل دهیم و برای رسیدن به این مرحله باید گام‌های بعدی را برداریم ضمن اینکه همه مسئولان باید خود را به مکتب شهید سلیمانی نزدیک کنند

در این یادواره دو تن از شهدای تازه تفحص شده در عملیات کربلای ۵ حضور داشتند که معنویت و شکوه خاصی را به مراسم شهدا دادند. این دو شهید همچنین امشب در مراسم یادواره شهدا در همدان تشییع شده و از آنجا به تهران اعزام می‌شوند.

در پایان از خانواده شهدای دانش آموز و فرهنگی منطقه با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.

دیدگاه شما